Portal_background_image

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعي استاندار مرکزی: تعامل بين دستگاه هاي اجرايي نقش مهمي در رفع مشكلات جوانان دارد

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مر كزي روز گذشته در مراسم جشن بزرگ جوان که به مناسبت میلاد فرخنده حضرت علی‌اکبر(ع) در کانون امام خمینی(ره) اراک برگزار شد، گفت:‌ تعامل و همکاری بین دستگاه های اجرايي نقش مهمی در رفع مشکلات جوانان کشور دارد.

شكرالله حسن بيگي با اشاره به اينكه بيش از 30درصد از جمعيت استان مركزي جوان است، اظهار داشت: بر اساس اعلام شورای عالی جوانان کشور سن جوانی در ایران از 15 تا 29 سال است.
وی ادامه داد: استان مرکزی دارای بالغ بر یک میلیون و 500 هزار نفر جمعیت است که از این تعداد بالغ بر 433 هزار نفر را جوانان تشکیل داده‌اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد حدود 58 درصد مجرد هستند، افزود: بايد در سال 93 براي 12 هزار نفر از جوانان شغل ايجاد كنيم تا نرخ بيكاري را در استان مركزي از 6/8 به 3/8 كاهش دهيم.

حسن‌بیگی با اشاره به مشکل اشتغال جوانان استان، تصریح کرد: نرخ بیکاری در استان مرکزی از استان‌های همجوار پائین‌تر است.
وی بیان داشت: 30 درصد جوانان استان تحصیل کرده و در عین حال فاقد شغل هستند.

حسن بيگي گفت: ما باید از امروز برای رسیدن به مدیریت جهادی برنامه‌ریزی کنیم و فرصت‌های شغلی و امکان ازدواج به هنگام را برای جوانان فراهم سازیم.
وی همچنین نسبت به فراهم کردن زمینه شادی و تفریحات سالم برای آنان، ایجاد پارک‌ها و مجتمع‌های تفریحی مناسب، حفظ و حراست جوانان از آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی جوانان تأکید کرد.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها