Portal_background_image

معاون سياسي و امنيتي استاندار: مراکز ترک اعتیاد در استان مرکزی ساماندهی می‌شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار از ساماندهی مراکز ترک اعتیاد در استان خبر داد.

 ابوالقاسم نصراللهی روز چهارشنبه در نخستین نشست کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد استان اظهار داشت: با توجه به اهمیت مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر و گرفتار شدن برخی از جوانان در دام اعتیاد کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی مبارزه با اعتیاد برنامه‌ریزی‌های جدی را در این زمینه آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: ساماندهی مراکز ترک اعتیاد فاقد مجوز و نظارت جدی و کیفی‌سازی عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد مجاز از مهم‌ترین برنامه‌های این کمیته است که اقدامات لازم در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار  بهره‌گیری از مشارکت مردم در امر مبارزه با مواد مخدر را جدی دانست و گفت: در امر مبارزه با مواد مخدر مشارکت مردم مهم‌ترین اصل است که بدون آن دستیابی به اهداف مورد نظر امکان‌پذیر نخواهد بود.

نصراللهی استفاده از ظرفیت‌های مردمی در مصون‌سازی اقشار جامعه را راهکاری مؤثر در مبارزه با اعتیاد دانست و خاطر نشان ساخت: لازمه محو پدیده شوم اعتیاد از خانواده‌ها، دادن آگاهی به خانواده‌ها و استفاده از ظرفیت‌های مردمی است که سازمان‌های مردم‌نهاد نقش غیر قابل انکاری در این مهم دارند.

وی گفت: اعتیاد زمینه‌ساز آسیب‌ها و مشکلات فراوان اجتماعی و اقتصادی است و مبتلا کردن جوانان به این مواد افیونی از برنامه‌‌ها و سیاست‌های مهم دشمنان نظام است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار  داشتن برنامه‌های هدفمند را لازمه مبارزه با اعتیاد دانست و ادامه داد: سیاست‌های مهار اعتیاد باید زیربنایی و هدفمند دنبال شود، برخورد سطحی با این موضوع امروز به چالش جدی در جامعه تبدیل شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها