Portal_background_image

معاون سياسي استاندار: مقابله با بیابان‌زایی تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: مقابله با بیابان‌زایی و اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی از اقدامات مؤثر در اقتصاد کشور بوده و تاثیر بسزایی در اقتصاد دارد.

ابوالقاسم نصراللهی روز شنبه در نشست روز جهانی مقابله با بیابان‌زایی در اراک اظهار داشت: تبدیل اراضی کشور به بیابان صدمات جبران‌ناپذیری در اقتصاد کشور بر جای می‌گذارد که مقابله با آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه پیشگیری از بیابان‌زایی باعث صرفه‌جویی‌های مطلوبی در هزینه‌ها می‌شود تصریح کرد: پرداختن به این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی است که باید توسط رسانه‌های ارتباط جمعی و از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی در کشور نهادینه شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار نهادینه‌سازی فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی را از اولویت‌های برنامه پنجم توسعه دانست و خاطر نشان ساخت: حفظ و احیای منابع طبیعی وظیفه‌ای است همگانی و هر فرد در حفظ و حراست از این سرمایه مسئولیت سنگینی بر عهده دارد.

نصراللهی اعمال مدیریت‌های کلان، مشارکت‌های مردمی و بهره‌گیری از تخصص کارشناسان این حوزه را از راهکارهای مؤثر در حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی دانست و بیان داشت: در حال حاضر 32 میلیون و 500 هکتار از اراضی کشور بیابانی و کویری است که استان مرکزی سهم بزرگی از این اراضی را در اختیار دارد.

  مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی نیز گفت: تاکنون و در راستای مقابله با بیابان‌زایی بیش از 12 هزار پروژه برای کنترل 96 میلیون مترمکعب روان آب در 900 هزار هکتار از عرصه‌های این استان به اجرا درآمده است.

یوسف یوسفی با اشاره به اینکه استان مرکزی یکی از مناطق خشک و نیمه خشک و مستعد بیابان‌زایی است افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی به منظور مقابله با بیابان‌زایی در استان انجام شده و در حال حاضر نیز طرح‌های بیولوژیکی، مکانیکی، مدیریتی و حفاظتی در 490 هزار هکتار از بیابان‌های استان در دست اقدام است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها