Portal_background_image

معاون سياسي استاندار:‌ پرداختن به هنر ابرازی برای نهادینه کردن ارزش‌ها است

معاون سیاسی استاندار  پرداختن به هنر را ابرازی مناسب برای نهادینه کردن ارزش‌ها دانست.

 ابوالقاسم نصراللهی روز چهارشنبه در بیست و هشتمین نشست کارگروه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: هنر ابزار بسیار مناسبی برای پرداختن به ارزش‌ها است که می‌توان از این ابزار برای بسط و گسترش ارزش‌های والای انسانی در جامعه نهایت بهره را برد.

وی تصریح کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده که هنرمندان در تحقق این پیام نقش بسیار تاثیرگذاری دارند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار  بر لزوم توجه مسئولان به مقوله هنر و هنرمند تاکید کرد و ادامه داد: امروز هنرمندان آن طور که باید و شاید مورد حمایت قرار نمی‌گیرد که می‌طلبد مسئولان در سال تولید ملی برای اقتصادی کردن آثار هنری هنرمندان استان چاره‌اندیشی کنند.

نصراللهی گفت: متاسفانه امروز آثار بسیاری از هنرمندان این استان که هرکدام گنیجنه بسیار با ارزشی هستند، مورد بی‌مهری مردم و مسئولان قرار گرفته که درآمدزا شدن این محصولات امری ضروری بوده و نیازمند توجه مسئولان است.

وی با بیان اینکه آثار هنری و فرهنگی با مضامین قوی هویت و اصالت ملی از جمله موارد مهمی است که حاکمیت نگاه اقتصادی و تولید ثروت از آن غافل مانده است، خاطرنشان ساخت: یکی از اقدامات موثری که از طریق آن می‌توان محصولات هنرمندان را اقتصادی کرد، ایجاد بازارچه‌های فروش آثار هنری هنرمندان استان است که می‌طلبد این مکان‌ها در مناطق جمعیتی حاشیه شهر احداث شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز با بیان اینکه تشکیل بازارچه و نمایشگاه آثار فاخر هنری و فرهنگی به منظور حمایت از حوزه فرهنگ به عنوان یک سرمایه ایرانی در یکی از نقاط پرجمعیت اراک هدف‌گذاری شده است، گفت: انتظار می‌رود با راه‌اندازی این بازارچه شاهد خلق آثار فاخر هنری توسط هنرمندان متعهد و اقتصادی کردن تولیدات هنرمندان این استان باشیم.

مصطفی مشایخی افزود: به منظور ایجاد انگیزه در هنرمندان و حمایت معنوی از آنان نام‌گذاری یکی از معابر شهری اراک به عنوان خیابان فرهنگ و هنر در نشست‌های تخصصی با هنرمندان و مسئولان فرهنگی استان تصویب شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها