Portal_background_image

معاون سازمان بازرسي كل كشور: کشور در حوزه کسب و کار نیازمند خانه‌تکانی است

معاون سازمان بازرسی کل کشور گفت: کشور در حوزه کسب و کار نیازمند خانه‌تکانی، تسهیل و اصلاح امور است که باید در سال مزین به تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی این مهم عملیاتی شود.

 غلامحسین بلندیان روز يكشنبه  در شورای اداری استان مرکزی كه در محل استانداري برگزار شد، اظهار داشت: امروز پرداختن به کار و سرمایه ایرانی امری ضروری است که تک تک دستگاه‌های اجرایی باید برای این مهم آستین‌‌ها را بالا زده و وارد میدان شوند.

وی تصریح کرد: اشتغالزایی و تولید ملی می‌تواند بسیاری از مشکلات فرا روی کشور را حل کرده و موجب شکوفایی اقتصاد کشور شود.

معاون سازمان بازرسی کل کشور لازمه تحقق تولید ایرانی را داشتن برنامه‌ای هدفمند دانست و ادامه داد: با تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است که می‌توان تحریم‌های دشمنان را پشت سر گذاشته و موجبات بالندگی اقتصادی کشور را فراهم ساخت.

بلندیان با تاکید بر اینکه قانون‌گریزی را نقطه مقابل با تحقق شعار امسال می‌دانیم، اظهار داشت: یک برنامه برای تامین امنیت اقتصادی کشور در شش مرحله‌، 10 برنامه نظارتی به منظور تشویق و حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی، مقابله با اخلال‌گران در دو مرحله و حمایت و تامین نیروی کار در سه برنامه تدوین شده و به زودی این موارد به مرحله اجرا در‌ می‌آیند.

وی با اشاره به جایگاه ایران اسلامی در منطقه و حتی جهان خاطرنشان ساخت: ایران به عنوان ام‌القرای اسلام باید با شکوفا ساختن اقتصاد اسلامی گوی سبقت را از لیبرالیسم غربی ربوده و اندیشه حکومت‌داری اسلامی شیعی را در جهان فراگیر کند.

معاون سازمان بازرسی کل کشور بر ضرورت رفع چالش‌های اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت: هم اکنون ایران اسلامی دایه‌دار سردمداری نهضت بیداری اسلامی است و باید بتواند به آسانی برای حل مشکلات اقتصادی برنامه و راهکار ارائه دهد که اگر مردم و مسئولان برای تحقق فرامین رهبری بکوشند، بدون شک به آسانی خواهند توانست مشکلات اقتصادی را حل کنند.

بلندیان با بیان اینکه بر اساس آخرین بررسی بانک جهانی در مورد اقتصاد جهان، ایران از نظر شاخص کسب و کار در بین 181 کشور دنیا رتبه 142 را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: به راستی این جایگاه در شان نظام اسلامی نیست و باید برای ارتقاء وضعیت خود دست به خانه تکانی بزنیم.

وی ادامه داد: در حالی است که ما دایه‌داری نهضت بیداری اسلامی را سر می‌دهیم، کشور ما با چالش‌های اقتصادی زیادی روبرو است و این شرایط اقتصادی کشور زیبنده انقلاب اسلامی نیست.

معاون سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به مشکلات اشتغالزایی در کشور خاطرنشان ساخت: اگر کسی بخواهد اشتغالی در کشور ایجاد کند، باید از هشت ارگان مجوزهای متفاوت دریافت کند که حداقل 47 روز زمان برای اخذ این مجوزها نیاز است که این فرصت اندکی نیست که می‌طلبد در این زمینه چاره ‌اندیشی شود.

بلندیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار امسال 14 محور اساسی که باید با ابتکار عمل، ریزبینی و حساسیت و با همگرایی و تعامل عملیاتی شود را مدنظر قرار داده بیان کرد: نامگذاری سه سال با موضوع و محوریت اقتصادی نشان می‌دهد که مقام معظم رهبری شرایط حساس کنونی و چالش‌های پیش‌رو را درک کرده و با رهنمود‌های خردمندانه چراغ راه می‌شوند و مردم و مسئولین را هدایت می‌کنند

وی با تاکید بر اینکه ایجاد امنیت و حمایت قاطع از سرمایه‌گذاران موجب حرکت بالنده اقتصادی کشور می‌شود، ادامه داد: در همین راستا سازمان بازرسی کل کشور به منظور اجرایی کردن شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی چهار محور اساسی را مدنظر قرار داده که راهبردهای آن تامین امنیت اقتصادی با شش برنامه نظارتی، تشویق و حمایت سرمایه گذاری و تولید با 10برنامه نظارتی، مقابله با اخلالگران اقتصادی و حمایت از نیروی کار با سه برنامه نظارتی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها