Portal_background_image

معاون حقوقي رئيس جمهور از چهار طرح در حال تكميل شهرستان خنداب بازديد كرد

حجت الاسلام والمسلمین انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری در جریان سی و دومین سفر کاروان تدبیر و امید با حضور در شهرستان خنداب از چهار طرح در حال تکمیل این شهرستان بازدید کرد.

 مجتمع فرهنگی در حال ساخت شهرستان خنداب با زیربنای 1500 متر مربع یکی از این طرح هاست که تاکنون برای آن 7 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده و 13 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز برای تکمیل و بهره برداری آن نیاز است.این مجموعه فرهنگی از واحدهای مختلف از جمله سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 200 نفر برخوردار است.

سالن ورزشی بانوان شهرستان خنداب نیز با 1500 متر مربع زیربنا و پیشرفت فیزیکی 50 درصدی از دیگر طرح های مورد بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور در سفر به شهرستان خنداب بود.برای این طرح نیمه تمام تاکنون 7 میلیون ریال سرمایه گذاری شده و برای تکمیل و بهره برداری از آن به 10 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

استخر شهدای دانش آموز شهرستان خنداب نیز طرح نیمه تمام دیگر این شهرستان است که امروز بازدید شد.عملیات اجرایی این استخر و تاسیس اسکلت فلزی آن از سال 90 آغاز شده بود اما، به دلیل نبود نقدینگی پیشرفتی ندارد و تکمیل و بهره برداری از آن نیازمند همکاری و تعامل دستگاه های مربوطه است.

این استخر در مجتمع آموزشی شبانه روزی حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان خنداب واقع شده و برای تکمیل و بهره برداری آن 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری در ادامه سفر خود به شهرستان خنداب از بیمارستان در حال تکمیل این شهرستان نیز بازدید کرد.این بیمارستان با داشتن 2300 متر زیربنا دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است و اعتبار ساخت و تجهیز این طرح درمانی 60 میلیارد ریال است که تاکنون 30 میلیارد ریال آن اختصاص یافته است.این بیمارستان 32 تختخوابی دارای 2 اتاق عمل مجهز، اورژانس و دیگر واحدهای مورد نیاز درمانی است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری در بدو ورود به شهرستان خنداب در گلزار شهدای شهرستان خنداب حضور یافت و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

دیدار با خانواده های شهیدان سید رحیم موسوی و حسن نیلچی از شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های این سفر است.

*** معاون حقوقی رئیس جمهوری: موفقیت در مذاکرات هسته ای و برجام، پیروزی حقوقی ملت ایران بود

معاون حقوقی رئیس جمهوری در نشست مشترک با مسئولان و مردم شهرستان خنداب در سی و دومین سفر استانی دولت در راستای بررسی و حل مشکلات مردم شهرستان، گفت: موفقیت دستگاه دیپلماسی کشور در مذاکرات هسته ای و برجام، پیروزی حقوقی ملت ایران بود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری، افزود: فعالیت ها و اقدامات گسترده دستگاه دیپلماسی کشور در مذاکرات هسته ای و موضوع برجام مهم ترین سر فصل و آغاز برای پیشرفت کشور است.

وی بیان کرد: قطع نامه های متعدد شورای امنیت و شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مانند زنجیر برپای اقتصاد کشور بسته شده بود که مسئولان ذی ربط کشور با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست جمهوری توانست موجبات برطرف کردن این موانع را فراهم کند. 

 حجت الاسلام و المسلمین انصاری اظهار کرد: در زمان تحریم ها انواع ارتباطات بانکی، مبادلات کالا، دریافت مواد اولیه برای صنایع و همچنین سفرهای خارجی با مشکلات زیادی رو به رو بود که این موضوع عامل اصلی در افزایش مشکلات و تحقق نیافتن اهداف کشور در عرصه های مختلف بود.

معاون حقوقی رئیس جمهوری عنوان کرد: آقای روحانی و تیم مذاکره کننده ایران مانند فرماندهان برجسته دفاع مقدس در میدان مذاکره با طرف های مقابل وارد شدند و به خوبی بر راه حل برون رفت از این تنگنا واقف بودند. 

حجت الاسلام و المسلمین انصاری با تاکید بر این امر که در این مذاکرات، حقوق هسته ای ایران اسلامی تثبیت شده است ،گفت: ایرام با دفاع از حقوق هسته ای ملت و جلوگیری از دادن امتیاز ویژه به طرف مقابل، توانست مذاکرات را با جدیت تمام به سرانجام برساند.

وی تاکید کرد: در روزهای نخستین مذاکرات اینگونه بیان می کردند که آیا جهان حق تولید آب سنگین را به اراک می دهد؟ اما هم اکنون ایران جزء باشگاه هسته ای جهان محسوب می شود.

 معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان این امر که دستاوردهای مذاکرات و برجام افتخاری بزرگ برای کشور محسوب می شود، افزود: نتایج لغو تحریم ها آرام آرام خود را در اقتصاد کشور نشان می دهد.

وی در ادامه گفت: در زمان تحریم ها میزان تولید نفت ایران 2 میلیون بشکه بود ولی در حال حاضر این میزان به 4 میلیون بشکه افزایش یافته است. 

معاون حقوقی رئیس جمهوری در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: سفرهای استانی فرصتی مناسب برای ارتباط متقابل مردم و دولت در راستای بیان مشکلات و ارایه اقدامات و راه حل های کاربردی و مناسب در این خصوص است.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری با بیان این امر که جمهوری اسلامی ایران متکی بر اراده و حضور مردم در همه زمینه ها است، افزود: ریاست جمهوری و اعضای کابینه با هدف بررسی مشکلات و ارایه راهکارهای مناسب به استان های مختلف سفر می کنند تا با ارزیابی مسائل داخلی و خارجی تمهیدات لازم را در این مهم به کارگیرند.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی اقتصاد کشور مهم ترین دغدغه دولت یازدهم است و وجود نیروهای جوان و تحصیل کرده فرصتی مناسب در راستای رشد، رونق و شکوفایی اقتصاد کشور است.

 معاون حقوقی رئیس جمهوری بیان کرد: این دولت با تکیه بر تجارب گذشته و نگاه به آینده به صورت شبانه روزی و جهادی در راستای پیشرفت کشور گام برداشته و با رقابت های پیچیده در دنیای امروزی موجبات رشد و تعالی کشور را فراهم کرده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نمونه هایی از تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: در زمان آغاز دولت یازدهم ذخیره گندم در برخی شهرها تنها برای 18 روز بوده اما در حال حاضر این میزان به 18 ماه رسیده و همچنین در سال گذشته دولت تدبیر و امید 11 میلیون تن از چهارده و نیم میلیون تن گندم تولید شده را از کشاورزان خریداری کرد زیرا اقتصاد مقاومتی همواره بر استفاده از قابلیت های خود تاکید دارد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری ادامه داد: وابستگی غذایی بدترین نوع وابستگی است زیرا طرف صادر کننده هر لحظه می تواند با جلوگیری از ورود مواد غذایی به کشور موجبات بروز مشکلات را فراهم کند.

مشاور حقوقی رئیس جمهور تاسیس 2500 شرکت دانش بنیان، پیشرفت در صنعت حمل و نقل به ویژه راه آهن و توجه به فرهنگ را از دیگر اقدامات موثر دولت یازدهم و مصداق های بارز اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی افزود: سرمایه گذاری خارجی راه حلی مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور است زیرا اعتبارات بخش دولتی پاسخگوی این بخش نمی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به انسجام نیروهای نظامی و انتظامی کشور اظهار کرد: گروه های تروریستی برای عزاداران امام حسین (ع) در ماه محرم توطئه هایی در نظر گرفته بوده اما انسجام مردم و سه قوه باعث خنثی کردن این اقدامات دشمن و جلوگیری از بروز حوادثی مانند کشورهای پاکستان و عراق شد.

وی، مهار تورم 40 درصدی، رسیدن به تورم تک رقمی در سال جاری و رشد پنج درصدی اقتصادی را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: شهرستان خنداب با برخورداری از توانایی بالا و قابلیت های کشاورزی نباید دنبال صنعتی شدن باشد زیرا این شهرستان از مناطق موثر و توانمند کشور در عرصه کشت انگور و تولید کشمش است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: می توان با استفاده از فناوری های پیشرفته و افزایش ارتباطات با کشورهای پیشگام در این عرصه مانند ایتالیا و روسیه در توسعه و پیشرفت در بخش کشاورزی گام برداشت.

وی عنوان کرد: آبیاری سنتی باید جای خود را به استفاده از روش های نوین بدهد زیرا منابع آبی کشور به گونه ای است که روش های قدیمی پاسخگوی نیازهای امروزی نیست.

حجت الاسلام انصاری در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: دولت تدبیر و امید 85 درصد از تمامی مبلغ طرح آبیاری نوین را در قالب ارایه تسهیلات بدون بازپرداخت حمایت می کند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: این حمایت در راستای حفظ منابع آبی و همچنین تامین آب مورد نیاز در صنعت کشاورزی جامعه اجرا می شود.

 وی به ضرورت تکمیل بیمارستان شهرستان خنداب اشاره کرد و افزود: این شهرستان باید از یک بیمارستان مطلوب برخوردار باشد و موضوع تکمیل هرچه زودتر و تسریع این بیمارستان را با وزیر بهداشت مطرح خواهد شد.

وی پیشنهاد کرد: مجموعه آب سنگین اراک به مجموعه آب سنگین خنداب تغییر نام یابد زیرا این مجموعه در شهرستان خنداب واقع شده است.

معاون حقوقی رییس جمهوری: 9هزارمیلیارد ریال برای طرح های مختلف استان مرکزی در نظر گرفته شد

معاون حقوقی رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از طرح های در حال تکمیل شهرستان خنداب استان مرکزی در جمع خبرنگاران ، گفت:  میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای طرح های مختلف استان مرکزی را 9 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید انصاری  افزود: دولت یازدهم در آغاز فعالیت با حدود 10 هزار طرح بزرگ و متوسط نیمه تمام در سراسر کشور مواجه بود که تکمیل و بهره برداری آن هامنابع مالی حدود 400 هزار میلیارد تومان نیاز داشت.

به گفته معاون حقوقی رئیس جمهوری، این میزان اعتبار، برابر با اعتبار عمرانی حدود 15 تا 20 سال کشور بود.

وی اضافه کرد: دولت برای اینکه سرمایه های ملی نیمه تمام کشور، بدون نتیجه و سرانجام رها نشود، اولویت بندی در تکمیل طرح های این حوزه را در دستور کار قرار داد.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری اضافه کرد: تخصیص اعتبار به این طرح ها بر مبنای دو اصل عدالت محوری و طرح هایی که درصد پیشرفت بالایی داشتند انجام شد و گام به گام حرکت رو به جلو در این زمینه رخ داد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: عرضه اوراق مشارکت توسط دولت از راه های در نظر گرفته شده برای کاهش بدهی و پیشبرد طرح های نیمه تمام بود.

وی با اشاره به وضعیت شهرستان خنداب، تصریح کرد: خنداب با عقب ماندگی های زیادی در توسعه مواجه است و بر اساس گزارش های رسیده امید است با این سفر وضعیت خنداب با تصمیم های لازم دگرگون شود.

*** پرچم استقامت و ایثار همچنان در کشور برفراشته است

حجت الاسلام والمسلمین در دیدار خانواده شهیدان حسن نیلچی و سید رحیم موسوی از شهدای جنگ تحمیلی گفت: پرچم استقامت، فداکاری و ایثار در کشور همچون دوران جنگ تحمیلی برافراشته است.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری ادامه داد: در جنگ تحمیلی تمام قدرت های جهان از صدام حمایت کردند، اما محاسبات آنان درست نبود، زیرا قدرت ایمان و توکل به خداوند پشتوانه ملت ایران بود.

معاون حقوقی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: شهدای جنگ تحمیلی در دوران دفاع مقدس نمونه ای از عاشورا را در قرن بیستم رقم زدند و نقش هدایت رهبر کبیر انقلاب در پیروزی ما بسیار موثر بود.

وی تصریح کرد: خلوص و فداکاری رزمندگان ارتش، سپاه و بسیج ایران در جبهه ها جلوه ای از کربلا بود.

معاون رییس جمهوری اظهارکرد: ایران از فرازا و فرود زیادی عبور کرده و کشوری قدرتمند محسوب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری همچنین از استقبال مردم استان مرکزی از ریاست جمهوری قدردانی کرد.

گفتنی است  حسن نیلچی در سال 1366 در سومار به شهادت رسید و شهید موسوی نیز همان سال در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها