Portal_background_image

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری به ایسنا خبر داد: تبدیل وضعیت نیروهای استخدامی متقاضی انتقال از مرکز استان به مناطق محروم

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری مرکزی گفت: نیروهای دستگاه‌های دولتی مرکز استان در صورت انتقال به مناطق محروم از مزیت تبدیل وضعیت استخدامی برخوردار می‌شوند.

سعید آقاصادقی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، گفت: تمرکز دولت در حوزه تأمین نیروی انسانی بر تبدیل وضعیت‌ها قرار گرفته است.

وی با بیان این مطلب که احتمال اندکی در خصوص ارائه مجوز استخدام در نیمه دوم سال به استان وجود دارد تصریح کرد: با دستگاه‌ها مکاتبه کرده‌ایم که نیروهایی را که مایل هستند از مرکز استان به شهرستان‌های محروم انتقال پیدا کنند به ما معرفی کنند.

آقاصادقی گفت: هر متقاضی می‌تواند براساس اولویت مورد نظر خود سه بخش یا شهر از مناطق محروم را انتخاب کرده و اعلام کند.

وی از ارسال اسامی متقاضیان به معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری به عنوان دومین مرحله از اجرای این طرح، پس از جمع‌آوری اسامی متقاضیان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اخذ مجوز تبدیل وضعیت نیروهای متقاضی و تأیید تعداد متقاضیان صورت می‌گیرد. پس از دریافت مجوز از این دفتر براساس اولویت نسبت به جایابی این نیروها اقدام خواهد شد.

آقاصادقی از تبدیل وضعیت این نیروها خبر داد و گفت: اگر نیروهای شاغل در دستگاه‌های دولتی استان آمادگی خود را برای انتقال به شهرستان‌های محروم اعلام کنند، در صورتی که در زمره نیروهای قرارداد کار معین باشند استخدام پیمانی شده و درصورتی که استخدام پیمانی باشند وضعیت استخدامی آنان به استخدام رسمی ارتقا خواهد یافت.

وی همچنین تأکید کرد: در صورتی که کارمندان استخدامی نیز در این حوزه اعلام آمادگی کنند، از امتیازات دیگری که در این حوزه تعریف شده است بهره‌مند خواهند شد.

آقاصادقی در پاسخ به این سوال که در صورت عدم وجود اداره همنام در مناطق محروم مورد تقاضا چه تمهیدی برای انتقال متقاضیان اندیشیده شده است تصریح کرد: در این صورت این افراد در دیگر ادارات موجود در این مناطق مشغول به کار خواهند شد و هیچگونه الزامی بر اشتغال در دستگاه همنام در این مناطق وجود ندارد.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری مرکزی در پایان، با اشاره به طرح انتقال نیرو از کلان شهرها به استان خاطرنشان کرد: این طرح در حال انجام است و تاکنون 600 نفر از تهران به استان مرکزی منتقل شده‌اند.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها