Portal_background_image

معاون برنامه ریزی استانداری مرکزی: اقدامات مثبتی در راستای ارتقاء فعالیت های فرهنگی در استان مرکزی صورت گرفته است

معاون برنامه ریزی استاندار مركزی گفت: در دولت نهم و دهم اقدامات مثبتی در راستای ارتقای فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته و اعتبارات خاصی نیز به این مهم اختصاص داده شده است.

 محمدرضا عاشوری' روز شنبه در نشست مشترك كتابخانه های عمومی استان و كمیته سند نهضت مطالعه مفید افزود: 700میلیارد تومان اعتبار به امور فرهنگی كشور اختصاص یافته تا از طریق معاونت راهبردی ریاست جمهوری بین استانها توزیع شود كه 22 میلیارد تومان آن به این اختصاص یافته است.
وی خاطرنشان ساخت: محورهای این اعتبار از طریق مجلس شورای اسلامی مشخص شده كه باید حول آن توزیع شود.
عاشوری گفت: 80 درصد این اعتبار معادل 18میلیارد تومان در حوزه هزینه ای(جاری) و 20 درصد آن معادل چهار میلیارد تومان در بخش عمرانی است.
معاون برنامه ریزی استانداری مركزی گفت: با توجه به اختیاراتی كه به استان داده شده 10درصد این سهم می تواند جابجا شود كه بر این اساس با لحاظ این سهم، اعتبارات عمرانی به شش میلیارد تومان افزایش می یابد.
مدیر كل كتابخانه های عمومی استان مركزی نیز در این نشست گفت: سند نهضت مطالعه مفید با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسید و برای اجرا به استانها ابلاغ شده است.
'محمد حسین مطیعی' افزود: این نشست برای بررسی 28 طرح این سند و ارایه برنامه های اجرایی و عملیاتی در راستای ارتقاء سطح مطالعه در استان تشكیل شده است.
وی تصریح كرد: افزایش فضای كتابخانه های عمومی، عضویت 35 درصد جمعیت ایران در این نهاد، فراهم آوری چهار جلد كتاب به ازای هرنفر، توجه به مطالعه غیر درسی و مفید در روند آموزش رسمی كشور و توجه به مطالعه مفید در برنامه های اوقات فراغت از شاخصهای این سند است.
مدیر كل كتابخانه های استان مركزی ادامه داد: براساس این سند شاخص سرانه فضا ی كتابخانه ها باید به ازای هرنفر به هشت متر افزایش یابد كه این میزان در استان دو متر و 29 سانتی متر است.
مطیعی، تعداد كتابهای موجود در كتابخانه های عمومی استان را 755هزار جلد اعلام كرد و افزود: در حال حاضر به ازای هر شهروند در استان نیم جلد كتاب موجود است كه باید تا پایان برنامه به یك و نیم جلد افزایش یابد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها