Portal_background_image

معاون اول رییس جمهور: بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور باشد

معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از مجتمع فولاد هیربد شهرستان زرندیه که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد، گفت: هیج محدودیتی برای رشد بخش خصوصی در کشور وجود ندارد و این بخش باید میدان دار اقتصاد کشور باشد.

اسحاق جهانگیری ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) با بیان اینکه بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور باشد، اظهار کرد: در اقتصاد ایران محدودیتی در حوزه سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران وجود ندارد و این بخش به هرمیزان که بتواند سرمایه گذاری کند مورد حمایت نظام و دولت خواهد بود.

 وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی کشور قادر است کارهای بزرگی را انجام دهد، عنوان کرد: دولت مصمم است فعالیتهای خود در زمینه تولید را به بخش خصوصی واگذار کند.

جهانگیری با بیان اینکه نظام بانکی باید در خدمت تولید و سرمایه گذاری قرار بگیرد، ادامه داد: نظام بانکی باید از سرمایه‌گذاران حمایت نماید و منابع آن به سمت سرمایه در گردش سوق پیدا کند و در مقطع کوتاهی به بهره‌برداری تولیدی بیانجامد.

وی افزود: برنامه دولت در سالهای 93 و 94  نیز بر این امر تاکید داردکه نظام بانکی و منابع آن بسوی سرمایه در گردش حرکت کنند .

جهانگیری گفت: بخش صنعت باید پیشتاز اقتصاد کشور باشد و  صنعتگران خود را برای نقش آفرینی بزرگی آماده کنند.

وی افزود: ما به صورت جدی از صنعتگران انتظار داریم به سمت صادرات پیش بروند و کالاهای داخلی نیز با استانداردهای بازار جهانی مطابقت داشته باشند و  واردات با هدف ایجاد انگیزه و رقابت در واحدهای صنعتی صورت بگیرد .

معاون اول رئیس جمهور گفت:ما به دلایل متعددی از جمله تورم که شرایط را سخت کرده است، رکود اقتصادی که کشور را تهدید می کند و بیکاری جوانان که مردم با آن روبرو هستند از نظر اقتصادی دوران ویژه ای را سپری می کنیم .

وی بیان کرد:علیرغم تمامی این مشکلات، ایران از ظرفیت قابل توجهی تحت عنوان نیروی انسانی کارآمد برخوردار است که با استفاده از تخصص و تعهد این ظرفیت می توانیم بسیاری از مشکلات و کمبودها را جبران نمائیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: از نظر اقتصادی کشور توانسته است در عرض یک سال  تورم 40 درصد را به زیر 20 درصد برساند که این توفیق بزرگی است و  در زمینه خروج از رکود اقتصادی نیز فعالیتهای جدی صورت گرفته است.

  جهانگیری با بیان اینکه مردم دوران نوسان قیمت‌ها و تغییر لحظه‌ای قیمت دلار و سکه را فراموش نکرده‌اند، خاطر نشان کرد: امروز آرامش بر کشور حاکم شده و همه به آینده امیدوار هستند و با تلاش دولت و مردم مشکلات داخلی و خارجی یک به یک برطرف می شود.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: علیرغم شرایط سخت اقتصادی که تاکنون پشت سر گذاشته‌ایم و همچنان ادامه دارد، جای تقدیر است که دست‌اندرکاران این پروژه نسبت به راه‌اندازی آن اقدام کرده‌اند.

وی ابراز کرد:براساس آمارها در سه ماهه نخست سال جاری در حوزه صنعت و معدن با رشد 10 درصدی روبرو بوده‌ایم و امیدواریم این رویه همچنان ادامه پیدا کند.

استاندار مرکزی نیز با اشاره به وجود 200 واحد صنعتی در حال احداث در زرندیه گفت: این شهرستان می‌تواند با برخورداری از ظرفیت بالای صنعتی به یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به تلاش دولت برای خروج از رکود و کنترل تورم گفت: تلاش دولت در این راستا منجر به توسعه واحدهای صنعتی و فعالیت پویای صنعتی و تولیدی شده است.

مقیمی با بیان اینکه مهارم تورم و جلوگیری از رشد آن قطعا نیازمند تدبیر دولت و حمایت مردم و بویژه تولیدکنندگان در سراسر کشور است افزود: تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران نقش تعیین‌کننده‌ای در شکوفایی اقتصاد کشور دارند و تلاش آنان با حمایت دولت، اقتصادی پویا و فعال را برای کشور به ارمغان می‌آورد .

گفتنی است معاون اول رئیس جمهور صبح امروز به منظور بازدید و افتتاح چند طرح عمرانی و صنعتی در شهرستانهای  زرندیه و اراک و حضور در جلسه شورای اداری استان و جلسه با فعالان اقتصادی به استان مرکزی سفر کرده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها