Portal_background_image

معاون استاندار : کمباین سازی باید نسبت به حفظ نیروی انسانی اقدام کند

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست بررسی مسائل و مشکلات شرکت کمباین سازی که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به حمایت های صورت گرفته استان در جهت رفع مشکلات این شرکت، گفت: کمباین سازی باید نسبت به حفظ نیروی انسانی اقدام کند.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تاکید براینکه مجموعه استان حمایت لازم را از کارخانه کمباین‌سازی دارند، عنوان کرد: لازم است که مدیران کارخانه نیز همت لازم را جهت رفع مشکلات و حفظ اشتغال و نیروی انسانی موجود به کار گیرند، اخراج کارگران ساده‌ترین کار ممکن است، درصورتی که بهبود و کنترل شرایط نیازمند اتخاذ تدبیر و تصمیم درست است.

معاون سیاسی استاندار مرکزی با تاکید بر لزوم عقد قرارداد با کارگران اخراج شده از کمباین سازی ایران گفت: اخراج کارگران به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

حسن بیگی ادامه داد: شرکت های خصوصی بسیاری همچون واگن پارس، هپکو، آذرآب و دیگر شرکت ها در اراک وضعیت مشابهی همچون کمباین سازی دارند، که شرایط را مدیریت و برای حل مشکلات تدبیر می کنند و  با چنگ و دندان نیروی کار خود را حفظ کرده اند.

وی گفت: طبق قرارداد واگذاری به بخش خصوصی، حفظ اشتغال موجود یکی از الزامات است و هیات مدیره اجازه و حق اخراج کارگر را ندارد و در صورتی که این الزام مورد توجه قرار نگیرد مدیران ارشد استان اجازه ورود و مدیریت شرایط را دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه کلیه مجموعه استان برای رفع مشکلات این کارخانه فعال هستند و حمایت‌های لازم اعمال شده است، گفت: رسیدگی به وضعیت این کارخانه ابعاد اقتصادی و امنیتی دارد و به هیچ عنوان اجازه از بین رفتن امنیت را نخواهیم داد.

وی ادامه داد: دامنه تحرکات و اتخاذ تصمیمات مدیران ارشد کمباین سازی از سوی مسوولان استان رصد می شود و هشدارهای لازم در خصوص عدم ورود به مسائل امنیتی نیز بدان ها گوشزد شده است

حسن بیگی ادامه داد: نماینده عالی دولت در استان با پیگیری های لازم با مقامات ارشد کشوری زمینه ورود نقدینگی را فراهم آورده تا از حق و حقوق کارگران این شرکت دفاع شود و درعین حال تولید شرکت نیز متوقف نشود.

وی خواستار انتقال پیشنهادات و موارد مطرح شده در این جلسه به مسئولان ارشد و هیات مدیره شرکت کمباین سازی و طرح نظرات و دیدگاه های آنها تا روز شنبه قبل از برگزاری جلسه شورای تامین استان شد.

بختیاری فرماندار شهرستان اراک نیز در این جلسه با اشاره به حمایت همه‌جانبه مجموعه استان از این شرکت به منظور فعال نگه‌داشتن آن و همچنین حفظ شاغلین گفت: با همه تلاش‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد هیات مدیره اعتقادی به رفع مشکلات ندارد.

فرماندار شهرستان اراک تصریح کرد: هنر مدیریت ریسک‌پذیری است و نباید به جهت وجود مشکلات مالی در شرکت، کارگران از کار اخراج شوند اخراج کارگران به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست، متاسفانه مجموعه مدیریتی شرکت کمباین‌سازی ساده‌ترین راه را انتخاب کرده‌اند.

وی تاکید کرد: شرکت به جای تعطیل کردن خط تولید خود باید کار را آغاز کند تا در بهمن و اسفندماه متقاضیان نیز برای خرید محصولات وارد شوند.

فرماندار شهرستان اراک اضافه کرد: با بانک کشاورزی رایزنی های لازم صورت خواهد گرفت تا مطالبه 9 میلیارد تومانی خود را از مبلغ وام 16 میلیارد تومانی کسر نکند تا شرایط این کارخانه به حالت عادی برگردد و بازار فروش محصولات خود را کسب کند.

در این جلسه مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری نیز با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته به منظور در اختیار قرار دادن تسهیلات به کشاورزان برای خرید کمباین گفت: هیات مدیره این شرکت باید شرایط موجود را درک کند و به جای اخراج کارگران جهت رفع مشکلات و راهکارهای اجرایی حرکت کند.

نعمتی افزود: شرکت‌ها و کارخانجات بسیاری در استان هستند که شرایط بغرنج‌تری نسبت به کمباین‌سازی دارند، اما هیچگاه اجازه اخراج کارگران را به خود ندادند و با همه مشکلات تولید خود را ادامه دادند. کمباین‌سازی نیز باید در این راستا جهت رفع مشکلات اقدام اساسی انجام دهد.

در این جلسه توسلی مدیرعامل شرکت کمباین‌سازی ایران نیز  گزارشی از روند کاری شرکت کمباین سازی ارائه کردمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها