Portal_background_image

معاون استاندار: پدافند غیرعامل نیاز پایه برای کشور در تمامی زمینه‌هاست

 حسن‌بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در نشست هم اندیشی رابطان پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان مرکزی که با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در محل استانداری برگزار شد، گفت: پدافند غیرعامل نیازی است که مربوط به امروز یا آینده نیست بلکه نیاز پایه برای کشور در تمامی ایام و زمینه‌هاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته استان مرکزی در حوزه پدافند غیرعامل جزو استان‌های برتر کشور است که این جایگاه با تلاش رابطین و همکاری دستگاه‌های اجرایی بدست آمده است.

وی تصریح کرد: پدافند غیرعامل نیازی است که مربوط به امروز یا آینده نیست بلکه نیاز ضروری کشور در تمام ایام و زمینه‌هاست چراکه جمهوری اسلامی به دلیل پافشاری بر اصول اولیه انقلاب و آرمان‌های امام(ره) و رهبری همواره با توطئه دشمنان مواجه است و در این عرصه باید همواره پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گیرد و در مقابل تحرکات آماده باشیم.

حسن بیگی با اشاره به تغییر استراتژی دشمنان انقلاب و در راس آنها آمریکا افزود: امروز شیوه و استراتژی آمریکا تغییر کرده و به نوع دیگر با جمهوری اسلامی در تقابل است.

وی جنگ نیابتی را یکی از استراتژی‌های در نظر گرفته شده از سوی آمریکا  که در سوریه و لبنان آغاز شده و در کشورهای دیگر همچون عراق ادامه دارد عنوان کرد و گفت: باید مطمئن باشیم که یکی از فعالیت گروه‌های تروریستی همچون القاعده، طالبان و داعش مواجه با جمهوری اسلامی است و اگر امروز وارد عراق شده‌اند و سوریه را هدف قرار داده اند صرفا به جهت برخورد با جمهوری اسلامی است و خوشبختانه مسئولین و مردم نیز به این سیاست‌ها واقف هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تاکید بر اینکه مردم همواره در مقابل این برخوردها ایستاده‌اند و دفاع کرده‌اند، گفت: دشمنان در بحث قومیت‌ها و مذاهب به دنبال ایجاد اختلافات هستند ولی خوشبختانه به دلیل مقاومت مردم موفق نبوده‌اند. در سال‌های اولیه انقلاب امام راحل تاکید بسیاری بر وحدت شیعه و سنی داشتند و این امر نشان می‌دهد که امام (ره) تا چه میزان از زمان جلوتر بودند چراکه امروز این بحث مطرح است و خوشبختانه تاکنون این توطئه خنثی شده و به جایی نرسیده است.

وی تهدیدات تروریستی و امنیتی را یکی دیگر از سیاست‌های جدید آمریکا دانست که تاکنون به واسطه درایت نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی خنثی شده است و افزود: تهدیدات ایدئولوژیکی از جمله ترویج تفکر تکفیری و سلفی گری از جمله تهدیداتی است که منشاء آن برنامه‌ها و تهدیدات امریکایی‌ها برای ایران است و در کنار آن برای رسیدن به اهداف خود تهدیدات اقتصادی را مدنظر قرار داده‌اند. با کاهش مصنوعی قیمت نفت جهت ضربه زدن به کشور تلاش می‌کنند و با ایجاد رقابت خصمانه در حوزه صادرات نیز به دنبال مشکل‌زایی در ایران هستند.

حسن‌بیگی تهدید سایبری را جنگ مهم دیگری علیه ایران دانست و با اشاره به اینکه کشور تاکنون در مقابل این تهدید ایستاده و حتی مقابله به مثل کرده است، اظهار کرد: تهدیدات زیستی که قرارگاه و برنامه خاصی دارد نیز یکی دیگر از اهداف ضربه زننده به کشور است که دشمن در پیش گرفته و همواره در تلاش است که با استفاده از کلیه این تهدیدات و ابزارها کشور را زمین گیر کند، اما با وجود افراد مومن و انقلابی مانندرابطین در دستگاه‌های اجرایی تاکنون  به کشور ضربه‌ای وارد نکرده‌اند.

****معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور:  تقویت پدافند غیرعامل در زیرساخت های هسته ای و صنعتی استان مرکزی ضروریست

حیدری معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور  نیز گفت: استان مرکزی دارای زیرساخت های هسته ای و صنعتی  است و تقویت راهبردهای پدافند غیرعامل در آن از اهمیت حیاتی برخوردار است.

 سردار غلامعلی حیدری افزود: پدافند غیرعامل دفاع غیرمسلحانه از کشور، زیر ساخت ها و مردم است و اجرای صحیح برنامه های آن باعث کاهش آسیب پذیری کشور و ارتقاء پایداری ملی می شود.

وی گفت: آمادگی پیش از بحران و راهبردهای مقابله ای قوی در تمامی ابعاد سرمایه کشور است و باید هر روزکامل تر شود.   

وی اظهارکرد: داشتن اقتصاد قوی با اتکا به محورهای برنامه اقتصاد مقاومتی، دستیابی به علم پیشرفته و داشتن روحیه انقلابی از راهبردهای پدافند غیرعامل برای قوی شدن کشور در مقابل دشمنان است.

معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل گفت: در اجرای فعالیت های پدافند غیرعامل علاوه بر انجام اقدامات دیپلماتیک به منظور دور کردن خطر از کشور، تکیه بر استحکام درونی اصلی مهم است.

سردار حیدری ادامه داد: از چهارم تا دهم آبان ماه با عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده و این ایام فرصتی است تا با انجام برنامه های فاخر، ماندگار و متنوع در عرصه های تخصصی، تاکید مقام معظم رهبری بر تقوین این حوزه برجسته سازی شود.

وی، شعار هفته پدافند غیرعامل امسال را مصون سازی کشور با همدلی و همزبانی دولت و ملت اعلام کرد و گفت: تحقق فرامین مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل، معرفی ضرورت ها، کارکردها و فعالیت های پدافند غیرعامل در سطح جامعه، گفتمان سازی و فرهنگ سازی در جامعه از اهداف مهم این هفته است.

سردار حیدری افزود: ایجاد تحرک و انگیزه در سازمان های اجرایی کشور در مورد پدافند غیرعامل، ترویج و توسعه مفاهیم پدافند غیرعامل با شیوه های نوین فرهنگی و هنری، آگاه سازی فکری نخبگان و صاحب نظران در پاسخگویی به نیازهای تخصصی پدافند غیرعامل از دیگر اهداف برگزاری این هفته است.

معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: استراتژی نوین آمریکا که در سخنرانی باراک اوباما در دانشگاه وست پوینت تبیین شد بر محور جنگ نیابتی، گسترش تهدیدهای تروریستی امنیتی و جنگ مردم محور با تاکتیک استفاده از مدیریت جنگی از راه دور استوار است.

سردار حیدری افزود: بر این اساس واگذاری حل مشکلات منطقه ای به بازیگران منطقه ای، تبدیل عملیات های نظامی به روش اطلاعات پایه، تشکیل ائتلاف منطقه ای و اجتناب از مداخله مستقیم، تهدیدهای ایدئولوژیک، اقتصادی، امنیتی، نظامی و سایبری را مد نظر دشمنان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: تقویت عمده در قدرت هوایی، دریایی و توان موشکی، استفاده مستشاری نظامی از آمریکا، استفاده اطلاعاتی، اتحاد استراتژیک با رژیم صهیونیستی، توسعه ساختار ارتش استیجاری، بهره گیری از منابع زیاد نفتی برخی از اقداماتی است که دشمنان در حال آنجام آن ها هستند.

سردار حیدری، استفاده از ظرفیت نخبگان و صاحب نظران، ارتباط با جامعه علمی و فرهنگی کشور، تمرکز بر حوزه های تخصصی (سایبری، زیستی، پرتویی، شیمیایی ) و کارکردی پدافند غیرعامل، استفاده فراگیر از ظرفیت رسانه ملی، تمرکز بر فعالیت های موثر، کم هزینه و پرمخاطب، بهره گیری از ظرفیت فرهنگ عاشورایی برای ترویج پدافند غیرعامل و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بسیج ، تشکل های مردم نهاد و هیات های مذهبی را اهم سیاست های اجرایی برگزاری هفته پدافند غیرعامل ذکر کرد.

سردار نورخدا قاسمی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مرکزی نیز با ارائه گزارشی، فعالیت های دو ساله این اداره کل در سطح استان مرکزی را تشریح کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها