Portal_background_image

معاون استاندار مرکزی بر ضرورت ارتقای جایگاه گمرکات استان تاکید کرد

معاون برنامه ریزی استانداری استان مرکزی گفت: تاسیسات گمرکات این استان باید متناسب با جایگاه خاص صنعتی، خدماتی و کشاورزی این منطقه ارتقا یابد.

محمدرضا عاشوری روز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی افزود: امکانات محدود گمرک اراک و مستقر نبودن نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط باعث شده که روند رسیدگی به امور گمرکی در برخی موارد طولانی شود و ماندگاری حجم بالای کامیونهای حامل کالای صادراتی و وارداتی ترافیک در ورودی شهر ایجاد کند.

وی اظهار کرد: تاسیسات گمرکی استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادرتخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور و قطب مطرح کشاورزی درسالهای اخیر رشد مناسبی نداشته و نیازاست با تعامل بین بخشی و طرح های کارآمد عمرانی این حوزه ساماندهی شود.

وی بیان کرد: راه اندازی تشکیلات ˈ پنجره واحد ˈ با حضور دستگاه های مختلف برای ارائه خدمات بهینه به صادرکنندگان و واردکنندگان و تسریع در عملیات اجرایی ساختمان جدید اداری گمرکات استان امری ضروری است.

معاون برنامه ریزی استانداری استان مرکزی گفت: این استان با توجه به تنوع تولیدات صنعتی و کشاورزی نیازمند برنامه ای درازمدت است که برای این امر تامین فضای فیزیکی مناسب و دورنمای صادراتی استان باید در برنامه های مطالعاتی مد نظر قرار گیرد.

مدیر گمرکات استان مرکزی در این نشست گفت: از 170 مبادی گمرکی کشور دو گمرک در این استان فعالیت دارد که به زودی با استقرار تاسیسات گمرکی در مناطق ویژه کاوه و زرندیه به چهار گمرک ارتقا می یابد.

سید «مهدی میراشرفی» افزود: انبار و گمرکات اختصاصی در 25 واحد صنعتی استان مرکزی ارائه خدمت دارند که این خدمات جانبی در کنار فعالیت گمرکات اراک و ساوه این استان را در مقام هفتم کشور قرار داده است.

وی عنوان کرد: گمرک اراک روزانه 200 کامیون وارداتی و صادراتی را خدمات رسانی می کند که این کمتر از 10 درصد کل صادرات استان از مبادی سایر گمرکات کشور است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها