Portal_background_image

معاون استاندار: مدارس هوشمند نقش موثری در پژوهش گرایی دارند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: مدارس هوشمند نقش بسیار موثری در پژوهش گرایی و تغییر رویكرد از حافظه گرایی دارند.

ابوالقاسم نصرالهی' روز یكشنبه در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه هوشمند سازی مدارس استان مركزی در اراك افزود: پرورش نیروی انسانی متفكر و پژوهشگر یكی از ماموریتهای اصلی هوشمند سازی مدارس است كه باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان كرد: ایجاد محیطی جذاب و پویا برای شكوفایی استعدادها و بروز خلاقیتهای فردی دانش آموزان، مشاركت در نظام ملی نوآوری آموزشی به منظور تحول در شیوه های یادگیری و یاددهی، ارتقاء سطح علمی و مهارت های معلمین، والدین و افراد جامعه و فراهم كردن انواع شیوه های آموزشی برای استعدادهای مختلف از جمله مواردی است كه در هوشمند سازی مدارس باید به آنها نگاه ویژه شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ادامه داد: پایبندی به اصول اخلاقی، رعایت و احترام به قوانین و مقررات، بهبود مستمر و ارتقاء كیفیت مدارس، تحول تدریجی معماری مدرسه از دیگر مواردی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.

نصرالهی اظهار كرد: حركت از سمت نظام های سنتی آموزشی به سوی نظام های جدید فناوری آموزشی امری ضروری است.

وی تصریح كرد: امروز ما روز به روز شاهد تحولات علمی كشور هستیم و امید است توفقیات علمی این مرز و بوم، گسترش چشمگیرتری پیدا كند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اضافه كرد: امكانات و تجهیزات آموزشی قبل از انقلاب با پس از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست و امروز سرعت یادگیری در جامعه، شتاب زیادی گرفته است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان مركزی نیز در این مراسم گفت: هوشمند سازی مدارس، تحول عظیمی در یادگیری و تعلیم و تربیت دانش آموزان ایجاد می كند.

'احمد عزیزآبادی' افزود: مدرسه هوشمند سازمانی یادگیرنده است و در این مدارس نسلی خلاق و توانمند در عرصه های زندگی تربیت می شوند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها