Portal_background_image

معاون استاندار: شاخص های كلان شهر شدن اراك توسط شورای عالی شهرسازی كشور اعلام شد

معاون عمرانی استاندار شاخص های كلان شهر اراك را كه توسط شورای عالی شهرسازی و معماری كشور ابلاغ شده، تشریح كرد.

'هوشنگ بازوند' روز شنبه  افزود: كلان شهر شدن اراك و پیوست نقاط جمعیتی سنجان و كرهرود به این شهر در نشست تخصصی پنجم تیر ماه امسال مطرح شده بود كه متعاقب آن در نشست تخصصی دیگری ابعاد این الحاقات نهایی شد.

وی عنوان كرد: در این نشست بر اساس بند پنج ماده چهار قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده 42آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه عمران محلی، ناحیه ای، منطقه ای و ملی، الحاقات كلان شهر شدن اراك تصویب شده است.

معاون عمرانی استاندار اضافه كرد: در این نشست تخصصی اتصال كامل نقاط شهری سنجان و كرهرود به اراك مورد تایید قرار گرفته و مراكز خدماتی و كاركردهای مستقیم در این مناطق باید فراگیر باشد.

بازوند تصریح كرد: شهرداری های سنجان و اراك از این پس به صورت مجزا فعالیت نداشته و خدمات و مدیریت شهری این مناطق به عنوان یكی از شهرداری های تابعه اراك است.

وی علت این ادغام را جلوگیری از مدیریت چندگانه بر اراضی و املاك متصل به شهر و پیشگیری از توسعه ناموزون اطراف شهر و یكپارچه سازی مدیریت شهری در اراك، سنجان و كرهرود تحت عنوان 'كلان شهر' بیان كرد.

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: پیش از این كلیات كلان شهر شدن اراك در كمیته ای مركب از نمایندگان سازمان محیط زیست، وزارتخانه های كشور، دفاع، راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ارزیابی شده بود.

بازوند توضیح داد: كلان شهر شدن اراك و الحاق نقاط جمعیتی كرهرود و سنجان به این شهر در سفر سوم هیات دولت به استان مركزی منصوب شده بود.

وسعت اراك هم اكنون حدود چهار هزار هكتار و جمعیت آن نزدیك به 500 هزار نفر است و با كلان شهر شدن یكهزار هكتار به وسعت آن اضافه می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها