Portal_background_image

معاون استاندار: ساماندهی چاه های غیرمجاز دراولویت ستاد کشاورزی استان مرکزی قرار دارد

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: شناسایی و ساماندهی چاه های غیر مجاز در اولویت کارستاد تجهیز کشاورزی این استان قرار دارد.

ˈمحمدرضا عاشوریˈ روز یکشنبه در نشست ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی افزود: ساماندهی چاه های غیر مجاز و تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه علاوه بر حفظ ذخایر زیر زمینی شرایط استفاده بهینه از منابع آب را نیز برای تولید بهتر فراهم می کند.

وی اظهار کرد: استفاده بهینه از منابع موجود در حوزه کشاورزی امنیت غذایی را به همراه دارد و مانع از آسیب پذیری کشور در مقابل تحریم ها و تهدیدها می شود.

معاون برنامه ریزی استاندار بیان کرد: هم اکنون یکهزار و 631 حلقه چاه غیر مجاز در استان شناسایی شده و دو هزار و 800 حلقه چاه نیز هنوز شناسایی نشده است.

عاشوری توضیح داد: استان دارای مزیت های فراوانی در بخش اراضی و حوزه کشاورزی است که در صورت برنامه ریزی صحیح قابل بهره برداری بهینه است.

وی اضافه کرد: آمادگی بانک کشاورزی در خصوص اختصاص پنج میلیارد ریال تسهیلات به اتحادیه مرغداران برای خرید نهاده از دیگر اقدامات مهم در تسهیل امور کشاورزی استان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز اظهار کرد: اختصاص 25 درصد از حجم برداشت فعلی چاه های غیر مجاز به مالکان و صاحبان چاه و 30 درصد برای متقاضیان جدید و 45 درصد برای توانبخشی آب های زیر زمینی از تغییرات جدید در آیین نامه اجرایی است.

ˈعباس مظفریˈ یادآور شد: همچنین اختصاص حداقل 25 درصد از آب صرفه جویی شده با روش های نوین آبیاری به بهره برداران، از قسمتهای دیگر این آیین نامه است.

وی توضیح داد: یکهزار و 860 میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات کشاورزی امسال به این استان اختصاص یافت که یک هزار و 330 میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی در قالب تسهیلات و 530 میلیارد ریال نیز از طریق صندوق حمایت و توسعه بخش کشاورزی استان در اختیار متقاضیان و صاحبان طرح ها قرار می گیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها