Portal_background_image

معاون استاندار: سازوكارهاي مبارزه با مواد مخدر نيازمند بازنگري جدي است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: ساز و کارها و شیوه های مبارزه با مواد مخدر اثربخشی قابل انتظار را نداشته و نیازمند بازنگری است.

بهروز اکرمی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: فصل تابستان فرصت مناسبی است تا از روش های مناسب برای پیشگیری و آگاهی بخشی به این قشر استفاده شود.

وی اظهار داشت: بهزیستی، نیروی انتظامی و شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در مرداد و شهریورماه اقدامات تاثیرگذاری برای حوزه دانشجویی و دانش آموزی استان طراحی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شواری مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی مختص شهرستان اراک نیست و فرمانداران شهرستان ها نیز در نشست های آتی این شورا شرکت و گزارشی از وضعیت اعتیاد و اقدامات پیشگیرانه ارایه دهند.

اکرمی افزود: آگاهی خانواده ها  از چگونگی برخورد با فرزند معتاد اندک است و این مهم نیازمند اطلاع رسانی توسط رسانه و شبکه های مجازی  است.

وی اظهار داشت: باید در این مهم از ظرفیت دهیاری ها و شهرداری ها استفاده شود تا از آمار معتادان در روستاها کاسته شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت:لازم است مرکز غربالگری تخصصی معتادان در استان راه اندازی شود تا خانوادها بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.

اکرمی افزود: بیشترین توان باید در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر صرف شود تا فرد معتاد نشود که در صورت ابتلا درمان کاری سخت و حتی غیر قابل جبران است.

وی اظهار داشت: باید مجموعه اقدامات شورای مبارزه با مواد مخدر به کاهش ورودی معتادان و افزایش خروجی ها باشد تا موفقیت حاصل شد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: آموزش فنی و حرفه ای و اشتغال پایدار اولین موضوع در پیشگیری از مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: مرکز تخصصی غربالگری معتادان به زودی در استان راه اندازی می شود و استان مرکزی بعد از تهران دومین استانی است که مرکز تخصصی غربالگری اعتیاد دارد.

«احمد ملک حسینی» افزود: معتادان متجاهر بعد از دستگیری توسط تیم درمانی ماده ۱۵ و ۱۶ به کلینیک درمانی ارجاع و در این مرکز تخصصی مورد مداوا قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: معتادان به مدت ۶ ماه در مرکز مورد مداوا قرار می گیرند و با بهره گیری از دوره های مهارتی آموزش فنی و حرفه ای بهره مند خواهند شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: این استان بر اساس اعلام اداره کل بازرسی ستاد مبارزه با مواد مخدر رتبه هفتم کشور را در مقابله،  پیشگیری، صیانت، توسعه و مشارکت کسب کرده است.  

معاون دادستان اراک گفت: پلیس مبارزه با موادمخدر استان مرکزی در مقابله با سرشاخه های مواد مخدر شایسته عمل کرده است.

«محسن خیرمند» افزود: برای اثرگذاری فعالیت مراکز ترک اعتیاد باید مدت زمان نگهداری معتادان به ۶ ماه افزایش یابد.

وی اظهار داشت: تعریف مشخصی از معتادان متجاهر اعلام نشده اما دستورالعمل شناسایی معتاد متجاهر در استان وجود دارد که در شهرستان ها اجرا نمی شود.

معاون دادستان اراک گفت: اشتغال معتادان پاک شده باید در اولویت قرار گیرد تا به خاطر نداشتن درآمد به اعتیاد بازگشت پیدا نکنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: مرکز ترک اعتیاد روستای ابراهیم آباد اراک فضای خوبی برای برقراری کارگاه مهارتی بود که با انتقال مرکز به مالک آباد این امکان ضعیف شده است.

«سعیدرضا شاه محمدی» افزود: باید امکان برقراری کارگاه آموزشی در مرکز ترک اعتیاد فراهم شود تا افراد بعد از ترک با داشتن یک حرفه بتوانند خانواده خود را اداره کنند.


دسته بندی

مدیر کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها