Portal_background_image

معاون استاندار: زیرساخت‌های برگزاری انتخاباتی پرشور در استان فراهم شود

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست شورای همانگی ثبت احوال استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: ثبت احوال زیرساختهای لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در استان را فراهم کند.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره  اینکه سال 94، سال سیاست داخلی برای وزارت کشور است، اظهار کرد: با توجه به برگزاری انتخابات پیش رو، اداره کل ثبت احوال به عنوان یکی از اعضای ستاد انتخابات استان باید به ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت برگزاری یک انتخابات پرشور کمک کند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌هایی که در حال انجام است تا انتخابات ریاست جمهوری آینده با کارت هوشمند برگزار شود، عنوان کرد: در این راستا باید در استان مرکزی نیز برنامه‌ریزی‌هایی برای صدور کارتهای هوشمند انجام شود تا در موعد مقرر با مشکل مواجه نشویم.

حسن‌بیگی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آمار بالای طلاق در این استان نسبت به سایر استان‌های کشور، گفت: آمار بالای طلاق با توجه به پیشینه فرهنگی استان، شایسته استان مرکزی نیست.

وی افزود: به منظور کنترل طلاق در استان طرح‌های متعددی از جمله  طرح بشیر در حال اجراست که  دستگاه‌های اجرایی و اعضای کارگروه باید در جهت پیشبرد این طرح به اداره کل بهزیستی کمک نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه طرح‌هایی نظیر این طرح، در دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی و امور بانوان استانداری در حال پیگیری است، ابراز امیدواری کرد که با همکاری دستگاه‌های اجرایی، افراد فرهیخته و متخصص در راستای کاهش و کنترل طلاق در استان اقدامات موثری صورت پذیرد.

حسن بیگی  گفت:  از آنجا که حدود 11 درصد از کل بودجه امسال کشور در اختیار استان هاست که هفت درصد آن به طور مشخص برای اجرای پروژه های مختلف اختصاص می یابد و تنها می توان برای حدود چهار درصد این منابع مالی برنامه ریزی کرد، دستگاههای اجرایی از جمله ثبت احوال باید در جهت جذب اعتبارات ملی تلاش کنند.

مدیر کل ثبت احوال استان نیز گفت: تاثیر آمار بر تحولات سیاسی و اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ،آمار پایه و اساس  همه برنامه ریزی ها می باشد.

خسروی ضمن بیان خلاصه ای از عملکرد پنج ماهه اول سالجاری، پیرامون اهمیت موضوع و تاثیر آمار بر سرنوشت کشور، افزود: سازمان ثبت احوال کشور ثبت به موقع وقایع حیاتی را در دستور کار خود قرار داده تا بتواند آمارهای ثبتی صحیح را در اسرع وقت در اختیار مسئولین تصمیم گیر و تصمیم ساز قرار دهد.

وی اظهار کرد: در بخش ثبت به موقع وقایع حیاتی در بخش ولادت با ثبت به موقع 99.8 درصد و در بخش وفات با ثبت به موقع 99.6 درصد رتبه اول کشور  را داریم که جای تقدیر و تشکر از همکاران پرتلاش ثبت احوال استان و اعضاء شبکه اعلام را دارد .

در پایان این نشست از سه نفر از ثبت یاران نمونه استان با اهداء لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها