Portal_background_image

معاون استاندار: زنان پیشگامان سلامت خانواده و جامعه هستند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: زنان پیشگامان سلامت خانواده و جامعه هستند و ارتقای آگاهی آنان در موضوعات بهداشتی، ضروری است.

ˈابوالقاسم نصراللهیˈ روز شنبه در کارگروه زنان و خانواده استان مرکزی افزود: زنان به عنوان رکن مدیریتی خانه و تربیت فرزندان نقش مهمی در حفظ و ارتقای سلامت جامعه دارند.

وی بیان کرد: هفته سلامت بانوان ایرانی (سبا) از 22 تا 28 مهرماه جاری با محوریت توانمندسازی زنان در امور سلامت، لزوم ارتقای بهداشت روان زنان و خانواده، مدیریت تغذیه سالم، اهمیت ورزش و پیشگیری از حوادث حین کار، نقش سلامت اجتماعی و معنوی و فعالیت جسمانی در تندرستی پیش بینی شده که می طلبد با کمک دستگاه های متولی و رسانه ها فرهنگ سازی گسترده در حوزه سلامت زنان استان انجام شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: یکی از عوامل تهدید سلامت زنان کم تحرکی است که باید در سایه تعامل و برنامه ریزی با ایجاد امکانات تخصصی وزشی مانند پارک مادر و کودک و ترغیب بانوان به ورزش همگانی، این معضل اصلاح شود.

مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری استان مرکزی نیز گفت: توسعه امکانات سلامت محور و فرهنگ سازی دراین خصوص، هزینه نیست بلکه سرمایه ای ارزشمند است.

ˈاشرف جواهریˈ افزود: زنان در اصلاح الگوهای تغذیه و رفتار زیستی که به زندگی سالم و افزایش امید به زندگی می انجامد نقش محوری دارند و باید با کمک نهادهای فرهنگی، رسانه ها و تشکل های غیردولتی زنان نهضت ارتقای سلامت در استان کلید بخورد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها