Portal_background_image

معاون استاندار خواستار آموزش های کاربردی به زنان بی سرپرست شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: ارائه آموزش های کاربردی در حوزه زنان بی سرپرست و خود سرپرست و ارائه الگوهای اسلامی و تربیتی صحیح باید در دستور کار قرار گیرد.

ˈابوالقاسم نصراللهیˈ روز دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی در اراک افزود: خروجی برنامه های اجرایی به ویژه همایش ها باید کاربردهای عملی در جامعه داشته باشد و با اصول و برنامه های موجود منطبق باشد.

وی توضیح داد: امور اصلی و هدف از برگزاری برنامه های آموزشی و علمی نباید به دلیل کارهای حاشیه ای مورد بی توجهی قرار گیرد.

مدیر کل امور اجتماعی استاندار نیزگفت: واقعه طلاق در اراک از ابتدای سال جاری تاکنون سه درصد رشد داشته که پایین تر از میانگین این استان است.

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ افزود: اجرای سند کاهش و پیشگیری از طلاق دراراک دلیل کاهش رشد این واقعه در این شهراست.

وی اظهار کرد: در این سند 348 برنامه پیش بینی شده که 39 دستگاه، اجرای آنها را بر عهده دارند.

وی بیان کرد: طلاق در شهرستان های ساوه، دلیجان و خمین به ترتیب 9، هشت و 47 صدم و پنج و 47 صدم درصد ازدواج ها در ساوه، دلیجان و خمین امسال به طلاق انجامیده است.

فتح آبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: 94 و 22 صدم درصد از جمعیت این استان تحت پوشش بیمه های درمانی هستند.

وی خاطر نشان کرد: بیش از 54 درصد از جمعیت بیمه شده استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و 39 درصد زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیر کل امور اجتماعی استاندار  گفت: همچنین در بخش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر نیز بیش از 10 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش هستند که این میزان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.

فتح آبادی ادامه داد: هم اکنون 54 درصد جمعیت استان دارای سهام عدالت و 9 و 91 صدم درصد تحت پوشش مستمر و غیر مستمر نهادهای حمایتی هستند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها