Portal_background_image

معاون استاندار: تشکیل صندوق رفاه اجتماعی کمک‌های حمایتی را ساماندهی می‌کند

 

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعات جامع خیریه و صندوق رفاه اجتماعی را به منظور ساماندهی کمک‌های حمایتی در استان تاکید کرد.

ابوالقاسم نصر‌اللهی روز دوشنبه  در نشست شورای اجتماعی استان اظهار داشت: تشکیل صندوق رفاه اجتماعی می‌تواند نحوه خدمت‌رسانی به افراد نیازمند را ساماندهی کرده ‌و از موازی کاری در امر کمک‌رسانی به نیازمندان جلوگیری کند.

وی تصریح ‌کرد: در حال حاضر شاهد ارائه کمک‌های فراوانی به اقشار آسیب‌پذیر از سوی نهادهای حمایتی دولتی و تشکل‌های مردم نهاد خیریه هستیم که این خدمات بدون برنامه و هدف ارائه می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با تاکید بر اینکه راه‌اندازی بانک اطلاعاتی نقش بسیار موثری در افزایش کیفیت و هدایت این کمک‌ها دارد، بیان داشت: متاسفانه به دلیل نبود بانک جامع اطلاعات برخی افراد آسیب دیده از کمک چندین نهاد حمایتی استفاده می‌کنند و از آن سو عده‌ای دیگر از سوی هیچ ارگان و یا نهادی حمایت نمی‌شوند که باید عدالت در این زمینه رعایت شوند.

نصراللهی بر لزوم ساماندهی منابع خیریه‌ها و دستگاه‌های حمایتی تاکید کرد و بیان داشت: ایجاد صندوق رفاه اجتماعی با مشارکت نهادهای حمایتی و خیریه‌ها می‌تواند به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند در امر کمک‌های اورژانسی و پیشگیری از هدر رفت احتمالی کمک‌های مالی مردم محسوب شود.

غلامرضا فتح‌آبادی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز با بیان اینکه در حال حاضر 10 درصد جمعیت شهری و روستایی این استان زیر پوشش دستگاه‌های حمایتی قرار دارند، گفت: ارائه خدمات حمایتی به صورت ناعادلانه بین افراد نیازمند امری ناپسند است که با تشکیل صندوق رفاه اجتماعی می‌توان از این اقدام جلوگیری کرد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها