Portal_background_image

معاون استاندار: بودجه شهرداری های استان مرکزی دو هزار و 970 میلیارد ریال است

معاون عمرانی استاندار گفت: بودجه امسال شهرداری های این استان دو هزار و 970 میلیارد ریال است.

ˈهوشنگ بازوندˈ روز سه شنبه در همایش مشترک شهرداران و شوراهای اسلامی استان مرکزی افزود: یکهزار و 460 میلیارد ریال از اعتبارات امسال شهرداری های استان عمرانی و یکهزار و 510 میلیارد ریال جاری است.

وی تاکید کرد: شوراهای اسلامی شهرهای استان باید در تصویب بودجه سال آتی شهرداری های استان با توجه به شرایط اقتصادی و در پیش بودن انتخابات شوراها درایت و توجه خاص داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار یادآور شد: شهرداری ها باید مباحث اقتصاد مقاومتی را در مدیریت شهری امسال با قوت دنبال کنند و صرفه جویی را محور کار خود قرار دهند.

بازوند توضیح داد:هم اکنون کشور در وضعیت خاصی به سر می برد و شهرداران علاوه بر مدیریت بهینه منابع مالی و اعتبارات عمرانی باید به دنبال تغییر نگرش در سیستم درآمدی باشند.

وی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی با اصلاح الگوهای مصرف عجین شده و مراقبت شهرداران در کیفیت طرح های عمرانی یکی از رسالت های مهم آنان است.

معاون عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: عبور از ساخت و سازهای سنتی و سرمایه گذاری بر روی صنعتی سازی یکی از وظایف مهم شهرداران در شرایط اقتصاد مقاوتی است چرا که کیفیت بهتر و سازه های ارزان را در پی دارد.

بازوند اضافه کرد: تا پایان قانون برنامه پنجم توسعه صنعتی سازی ساختمان در کشور باید به 30 درصد برسد.

وی خاطرنشان کرد: استاندارد ساخت جداول شهری در دنیا 17 سانتیمتر است اما در استان مرکزی در اغلب موارد 70 سانتیمتر می باشد که این مهم اسراف و خلاف اقتصاد مقاومتی است.

معاون عمرانی استاندار خواستار انجام اقدامات لازم برای ارتقای میانگین عمر آسفالت استان مرکزی به عنوان یکی از بخش های اقتصاد مقاومتی در مدیریت شهری شد.

بازوند تصریح کرد: استاندارد عمر آسفالت در دنیا 20 سال است در حالی که میانگین عمر آسفالت شهری در استان مرکزی سه ونیم سال و در راه ها چهار سال است.

وی اظهار کرد: شهرداری ها باید به دنبال جلب سرمایه گذاران در شهرها باشند و کاستی های تخصیص اعتبارات عمرانی را از این طریق جبران کنند.

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: استفاده از ماده 100شهرداری ها برای درآمدزایی اشتباهی جبران ناپذیر است چرا که نمی توان به بهای درآمدزایی اجازه تخلف در ساخت و ساز را رواج داد و شهرداری ها باید به دام این آسیب نیفتند.

بازوند خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 171 قانون برنامه پنجم توسعه باید هرساله 10درصد بافت های فرسوده شهرها احیا شود و شهرداران به عنوان متولیان مدیریت شهری در راس این نهضت قرار دارند.

وی گفت: هم اکنون یکهزار و 140 هکتار بافت فرسوده در 32 شهر استان مرکزی وجود دارد که مطابق تکالیف برنامه پنجم توسعه سالانه باید 114هکتار آن احیا شود.

معاون عمرانی استاندار یادآور شد: به ازای احیای هر هکتار بافت فرسوده باید 60 واحد مسکونی ساخته شود و حدود 150 میلیارد ریال برای تملک و معبر سازی نیاز است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری نیز گفت: تدوین منشور عملیاتی برنامه های بین بخشی برای استفاده حداکثری از امکانات دستگاه های متولی در مدیریت شهری از نیازهای استان مرکزی است.

ˈسعید فرخیˈ افزود: اجرای طرح های اقتصادی درآمدزا برای تقویت شهرداری ها با مشارکت نهادهای مدیریت شهری از مسایلی است که باید در استان مرکزی راهبری شود.

در این همایش ˈمجتبی عالیخانیˈ به عنوان مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی معرفی و از زحمات مدیرعامل پیشین تقدیر شد.

ˈارزیابی احقاق حقوق شهرداری ها در خصوص 20درصد عوارض تفکیک اراضی ورود به محدوده شهرهاˈ و ˈهماهنگی دفاتر ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن با شهرداری ها در خصوص تقل و انتقال اسناد شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیتˈ از محورهای این همایش یکروزه بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها