Portal_background_image

معاون استاندار بر ارائه خدمات مطلوب به سالمندان تاکید کرد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بر ارائه خدمات مطلوب تر اجتماعی و درمانی به سالمندان استان تاکید کرد.

 ˈابوالقاسم نصرالهیˈ روز دوشنبه در نشست کارگروه ساماندهی سالمندان در اراک افزود: کلیه مراکز خدماتی و درمانی باید به صورت هماهنگ در ارائه خدمت به سالمندان حرکت کنند تا از موازی کاری و کم کاری جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: استفاده از یک برنامه جامع در قالب کارت های منزلت بهترین سند برای شناسایی افراد سالمند و ارائه خدمات رایگان و نیم بها به آنان است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: انجام آزمایش های پزشکی دیابت و فشار خون در مراکز درمانی سطح استان و حتی در روستاها برای سالمندان مهم و ضروری است که باید عملیاتی شود.

نصرالهی توضیح داد: صرف هزینه های سنگین برای ساخت مراکز غیر قابل استفاده برای سالمندان باید به عنوان اعتبار در اختیار کلیه مراکز خدماتی گذاشته شود تا ارائه خدمت معطوف به یک نقطه از استان و یا شهر نباشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی در خانواده ها برای ارج نهادن به سالمندان باید مورد توجه قرار گیرد و از اشاعه دستور العمل های غربی جلوگیری شود.

مدیر کل اموراجتماعی استانداری استان مرکزی نیز گفت: بیش از 70 درصد از جمعیت کشور را میانسالان تشکیل می دهند که این افراد به زودی وارد عرصه سالمندی خواهند شد.

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ عنوان کرد: 25 درصد از جمعیت کشور تا 28 سال آینده سالمند خواهند شد .

وی اظهار کرد: استان مرکزی بعد از گیلان دومین استان سالمند کشور است که بیش از هشت درصد از جمعیت آن را سالمندان تشکیل می دهند.

مدیر امور کل اجتماعی استانداری استان مرکزی بیان کرد: همچنین روستاهای این استان نیز به لحاظ سالمندی دارای رتبه اول در کشور است و در حال حاضر 12 در صد از جمعیت روستایی بالای 65 سال هستند.

فتح آبادی توضیح داد: سند ارتقای سلامت سالمندان از برنامه هایی است که در راستای تسهیل شیوه های زندگی این قشر و مراقبت از آنها مورد توجه است.

وی یادآور شد: با افزایش جمعیت سالمندان نیاز به توانمندسازی آنها نیز باید افزایش یابد و همچنین بحث طب سالمندی نیز باید در دستور کار حوزه بهداشت و درمان قرار گیرد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری  گفت: آزمایش کامل، ارائه خدمات مشاوره ای و استفاده از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی از بهترین راهکارها در مراقبت و حفاظت از این قشر آسیب پذیر است.

فتح آبادی اضافه کرد: فعال سازی تشکل های مردم نهاد و استفاده از ظرفیت های خانه مهر بهترین محیط برای ایجاد انگیزه و استفاده از تجارب و توانمندی های سالمندان است.

معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی نیز گفت: در حال حاضر در این استان 44 هزار و 433 نفر مستمری بگیر وجود دارد که بیش از نیمی از آنها را جمعیت سالمند تشکیل می دهد.

ˈمحمدرضا بیدهندیˈ افزود: 15 کانون بازنشستگی در استان فعالیت می کنند که خدماتی شامل برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی، بیمه تکمیلی، بیمه عمر و کمک های نقدی و غیر نقدی به آنها ارائه می شود.

معاون فنی مرکز بهداشت استان مرکزی نیز بیان کرد: نیاز به یک کلینیک تخصصی سالمندان در راستای خدمات کامل و جامع از نیازهای اصلی استان در ساماندهی سالمندان است.

ˈمحمدرضا اسماعیلیˈ ادامه داد: هشت پزشک، آموزش های ویژه بیماری های دیابت و فشار خون را فراگرفته و هم اکنون آماده ارائه خدمت هستند.

وی اظهار کرد: همچنین پایگاه تندرستی استان مرکزی با هدف ارائه خدمات به سالمندان در ماه جاری به بهره برداری خواهد رسید.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها