Portal_background_image

معاون استاندار : ایرنا جایگاه ویژه ای در بین رسانه ها دارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی با برخورداری از نیروهای مجرب و کارآزموده جایگاه ویژه ای در بین رسانه های داخلی و خارجی دارد.

ˈابوالقاسم نصراللهیˈ روز سه شنبه در آیین آغازین کارگاه سراسری آموزش عکس و فیلم سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در شهر مهاجران استان مرکزی افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی ویژگی های یک رسانه ارزشمند را دارد که با فعالیت خود توطئه ها و دسیسه های دشمن را خنثی کرده است.

وی تاکید کرد: ایرنا، امروز به لحاظ فعالیت رسانه ای و اطلاع رسانی در داخل و خارج از کشور موفق و از معتبرترین خبرگزاری ها است.

وی اضافه کرد: اگر رسانه ها به درستی رسالت اطلاع رسانی را انجام دهند آثار بسیار مثبت آن در جامعه بیش از پیش مشهود خواهد شد.

وی ادامه داد: رسانه ها حلقه اتصال فرهنگ و مردم هستند که باید در مسیر صحیح فرهنگ سازی و هدایت جامعه به سوی تعالی نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار، نقش پیامبر اعظم و قرآن را پیام رسانی و اطلاع رسانی عنوان کرد و گفت: برای فعالیت رسانه ای و استفاده از واژه های اثر گذار می توان از قرآن، نهج البلاغه و روایات و فرمایشات پیامبر اعظم و ائمه اطهار الگوگیری کرد.

نصراللهی با تشریح جایگاه عکس در خبر و رسانه خاطرنشان کرد: دو قرن و نیم از انتشار اولین عکس در جهان می گذرد و نقش و اهمیت آن هر روز افزیش یافته است.

وی ادامه داد:عکس مطبوعاتی با عکس یادگاری و نمایشگاهی بسیار متفاوت است زیرا عکس مطبوعاتی مورد نیاز جوامع بشری است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با تقسیم کردن سوژه عکس به متحرک، ناگهانی، آرشیوی و تزئینی گفت: امروز عکس موضوعی جدایی ناپذیر از رسانه و خبر است.

نصراللهی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری جایگاه و اهمیت اصل ولایت فقیه تاکید کرد: با وجود نعمت ولایت فقیه، انقلاب اسلامی در مسیر سعادت و پیشرفت قرار داشته و هجمه های دشمن محکوم به شکست است.

وی بیان کرد: تبیین اهمیت و جایگاه ولایت فقیه یکی از رسالت ها و وظایف مهم رسانه ها است.

کارگاه سراسری آموزش عکس و فیلم خبرگزاری جمهوری اسلامی به مدت سه روز با حضور 55 عکاس ادامه می یابد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها