Portal_background_image

معاون استاندار: ایجاد 6 بازارچه خوداشتغالی برای زنان سرپرست خانوار استان مرکزی

معاون سیاسی امنیتی استاندار از ایجاد شش بازارچه خوداشتغالی برای زنان سرپرست خانوار استان خبر داد.

 ابوالقاسم نصراللهی روز پنجشنبه در کارگروه زنان و خانواده استان مرکزی اظهار داشت: ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار از برنامه‌های مهم کمیته امداد است که در این راستا به زودی شش بازارچه خوداشتغالی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار از سیاست‌های راهبردی کمیته امداد در حوزه خودکفایی است که در این راستا اقدامات و طرح‌های خوبی به اجرا درآمده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی ادامه داد: خوشبختانه دولت علاوه بر اشتغال به بحث مسکن خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد نیز توجه ویژه‌ای داشته و در این راستا طرح مسکن مهر را به مرحله اجرا درآورده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی نیز با بیان اینکه 36 هزار زن سرپرست خانوار در استان وجود دارد گفت: از این تعداد 23 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد و حدود 3 هزار نفر نیز زیر پوشش بهزیستی هستند.

محسن ولیئی با اشاره به اینکه 81 هزار نفر از جمعیت استان مرکزی زیر پوشش حمایت‌های کمیته امداد هستند افزود: سهم اشتغال‌زایی استان مرکزی از تعهدات دولت امسال 46 هزار و 129 فرصت شغلی است که 7 هزار و 308 شغل آن باید توسط کمیته امداد ایجاد شود.

وی تصریح کرد: رویکرد فعالیتی کمیته امداد در دهه چهارم توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد است ایجاد اشتغال برای آن‌ها مهم‌ترین امر در راستای توانمندسازی خانواده‌ها به شمار می‌رود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی با اشاره به ایجاد بازارچه‌های خوداشتغالی گفت: این بازارچه‌ها از محل مصوبات سفر سوم رئیس جمهوری ایجاد می‌شود که برای هر بازارچه 250 متر فضای کارگاهی، 200 متر فضای نمایشگاهی و 10 غرفه فروش ایجاد می‌شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها