Portal_background_image

معاون استانداری مركزی: تمامي تلاش براي تامین اعتبار فرهنگی آموزش وپرورش انجام شده است

معاون برنامه ریزی استانداری مركزی گفت: با توجه به طرح های مهم و كاربردی آموزش و پرورش، تمامی تلاش برای تامین اعتبارات انجام شده است. 

'محمدرضا عاشوری' روز یكشنبه در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش استان مركزی كه در محل استان مركزي برگزار شد افزود: بودجه فرهنگی تخصیص شده امسال استان 220 میلیارد ریال است كه 30 درصد آن با تعیین اولویت 20 درصد عمرانی و 80 درصد جاری در اختیار استان قرار گرفته و با توجه به جمعیت هدف و اثرگذاری برنامه های فرهنگی، تامین اعتبارات حوزه فرهنگی آموزش و پرورش در اولویت تخصیص بودجه های استان است.
وی افزود: میانگین تخصیص اعتبارات در كشور 63 درصد است اما با تحقق درآمدهای استانی ، تخصیص اعتبارات استان مركزی صددرصد است.
معاون برنامه ریزی استانداری استان مركزی خاطرنشان كرد: به زودی از محل اعتبارات مازاد استان نیز برای جبران كسری بودجه فرهنگی سال گذشته آموزش و پرورش مساعدت های لازم صورت خواهد گرفت.
مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی نیز در این نشست گفت: هشت طرح مصوب شورای آموزش و پرورش استا در حوزه فرهنگی پارسال چهار میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار داشته و امسال نیز شش طرح مصوب با شش میلیارد ریال اعتبار در دست انجام است.
'سیف الله كریم زاده 'افزود: اعتبارات مصوب امسال هنوز به آموزش و پرورش ابلاغ نشده و می طلبد كه استانداری مركزی در این خصوص مساعدت بیشتری با اموزش و پرورش داشته باشد.
وی گفت: در تحصیلی جدید اعزام 20هزار نفر از دانش آموزان پایه دوم دبیرستان استان در قالب كاروان های راهیان نورهدفگذاری شده در حالیكه پارسال تنها حدود دو هزار دانش آموز به مناطق جنگی جنوب اعزام شدند.
مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی اظهار كرد: طرح نور و نهضت حفظ قرآن كریم همزمان با سراسر كشور از هفته قبل در استان مركزی كلید خورده و قرار است 45 هزار دانش آموز در استان حافظ نیم و یا تمام قرآن كریم شوند كه اجرای این طرح 25 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
كریم زاده اجرای طرح های طناب ورزی و شنای دانش آموزان را با مساعدت سازمان تربیت بدنی و جوانان از طرح های مهم فرهنگی در حال اجرای این استان عنوان كرد.
وی تصریح كرد: در مصوبه 9 بندی اخیر هیات وزیران كه از سوی مجلس دانش آموزی پیشنهاد شده دستگاه های اجرایی الزامات متنوعی را در حوزه نیازهای دانش آموزی دارند كه این مصوبه به زودی با امضای استاندار مركزی به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد.
مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی اضافه كرد: درتفاهم نامه ای بین وزارت كشور و آموزش و پرورش كه اخیرا در مشهد با حضور مدیران امور اجتماعی استانداری ها تهیه شده، برنامه های مهم درحوزه خانواده، توانمندسازی دختران آسیب دیده، پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدرّ نهضت مطالعه مفید، امور قرآنی و ورزش و طرح بینات در آن دیده شده كه باید بستر اجرای آن در استان مهیا شود.
كریم زاده بیان كرد: براساس طرح بینات باید در سال تحصیلی جاری روحانیون با حضور در كلاس های درس مباحث اخلاقی و تربیتی را برای دانش آموزان در پنج جلسه عنوان كنند.
وی تاكید كرد: محور این مباحث بیشتر در موضوعات عفاف و حجاب و فرهنگی است و با هدف پیوند حوزه سیاسی و فرهنگی اجرا می شود.
رییس اداره فناوری و اطلاعات اداره كل آموزش و پرورش استان مركزی نیز در این نشست گفت: شبكه اتوماسیون اداری پنج اداره از شانزده اداره آموزش و پرورش استان فعال است.
'مصطفی والی' افزود:برای پنج اداره دیگر نیز تجهیزات سخت افزاری خریداری شده اما اعتبارات لازم برای خدمات نرم افزاری و راه اندازی اتوماسیون اداری وجود ندارد.
وی بیان كرد: شش اداره دیگر آموزش و پرورش استان مركزی نیز به جز زیرساخت شبكه لن هیچ اقدامی درخصوص راه اندازی شبكه اتوماسیون اداری نداشته اند.
در این نشست مصوب شد كه اعتبار مورد نیاز برای تكمیل و راه اندازی شبكه اتوماسیون اداری از طریق معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی استانداری مركزی دنبال شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها