Portal_background_image

معاون استاندار:تداخل مدیریتی یکی از مشکلات کشور است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: تداخل مدیریتی و موازی کاری توسط دستگاه های اجرایی یکی از مشکلات کشور است.

ˈابوالقاسم نصراللهیˈ روز یکشنبه در چهل و هشتمین نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان مرکزی افزود: به منظور جلوگیری از سوءاستفاده و اختلاف نظر، اقدامات و کارهای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی باید به صورت تخصصی و توسط دستگاه مربوطه انجام شود.

وی ادامه داد: به منظور ارتقاء شاخص ها و پیشرفت در حوزه های مختلف باید یک مدیریت واحد تخصصی در بخش های گوناگون اعمال شود .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار، با گرامیداشت هفته کتاب نیز بیان کرد: کتاب و کتابخوانی سنگ بنای توسعه ی فرهنگ و رشد تمدن ها است که در راستای منویات رهبر معظم انقلاب باید در این بخش اقدامات مفیدی انجام شود.

نصراللهی اضافه کرد: مکان استقرار کتابخانه ها باید با هدف دسترسی آسان همه اقشار جامعه در روستاها، محیط های کارگری، اداری و شهری برای بهرمندی از کتاب مورد نیاز تعیین شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی نیز گفت:کتابخانه‌ها نقش مهمی در توسعه فرهنگی دارند و جذب شهروندان به خصوص جوانان به کتابخانه‌ها و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی به نفع جامعه است.

ˈمحمد حسن مطیعیˈ افزود:تقویت شاخص های حوزه کتاب و کتابخوانی براساس منویات مقام معظم رهبری و و افق 1404، نیازمند همکاری و تعامل دستگاه های فرهنگی استان است.

وی، با یادآوری بدهکاری 11میلیارد ریالی شهرداری ها به کتابخانه های عمومی استان مرکزی اظهار کرد: واریز سهم نیم درصدی شهرداری ها به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی این استان، موجب رفع مشکلات موجود و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین شهروندان می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، در خصوص راه اندازی نرم افزار یکپارچه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور (پیام مشرق) اضافه کرد: هم اکنون 31 کتابخانه عمومی استان به این سیستم مجهز است.

مطیعی تعداد اعضای کتابخانه های استان مرکزی را 66 هزار و 200 نفر اعلام کرد و ادامه داد: این میزان به 100هزار نفر قابل افزایش است.

در این نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان مرکزی در خصوص مباحث و مشکلات موجود بحث و تبادل نظر کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها