Portal_background_image

استاندار مركزي: معامله قرن حيله‌اي استكباري براي تثبيت رژيم صهيونيستي است

استاندار مرکزی در جلسه شورای اداری استان در شهرستان خمین گفت: معامله قرن حیله استکباری برای تثبیت رژیم صهیونیستی است که توسط ترامپ و نتانیاهو رونمایی شد و واکنش ملت‌های مسلمان و حتی برخی دولت های هم پیمان آمریکا را به دنبال داشت.

سیدعلی آقازاده اظهار کرد: امسال در دهه فجر حدود هزار و ۲۰۰ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری می رسد یا کلنگ زنی می‌شود که در مقایسه با سال قبل از نظر ارزشی ۱۴۰ میلیارد تومان افزایش داشته و بیشتر آن به همت بخش خصوصی بوده است.

وی افزود: دولت در حال حاضر برای احداث زیربناها و زیرساخت ها در حال تلاش است که همین اقدام سبب ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران می‌شود.

استاندار مرکزی تامین برق را یکی از مشکلات اصلی این شهرستان دانست و گفت: در یکی دو سال اخیر مشکل سرمایه گذاران تامین برق بود که امروز عملیات اجرایی پست ۴۰۰ کیلو وات برق این شهرستان با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

آقازاده بیان کرد: علیرغم تهدیدها و تحریم‌ها، امسال توانستیم در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری گام های مثبت برداریم. این دستاوردها پاسخ عملی به آمریکاست که دولت و مردم با رهبری مقام معظم رهبری به آن دست یافتند.

وی در خصوص انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز اضافه کرد: حضور گسترده و پرشکوه مردم در انتخابات پاسخ دیگری به ترفندها و فتنه های آمریکا علیه مردم ایران است که تقاضای ما از تمام مردم این است که به رغم وجود گلایه ها مثل گذشته و بلکه بهتر در انتخابات دوم اسفند حضوری دشمن شکنانه داشته باشند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در راستای برگزاری انتخابات هماهنگی های خوبی با هیئت نظارت و اعضای شورای تامین انجام شده و امیدوارم با فراهم بودن شرایط رقابت در بسیاری از حوزه ها مردم پای صندوق های رای حاضر شوند.

آقازاده با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن ادامه داد: مردم استان مرکزی باید با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات پیش رو یکدل و هم‌صدا بلوغ سیاسی و فکری خود را به منصه ظهور بگذارند، تا پاسخ محکم تری به معامله قرن داده شود.

وی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را یک وظیفه ملی و شرعی و پاسخی به آرمان های امام و رهبری عنوان کرد ‌و گفت: این وظیفه امسال به سبب تحریم‌های امریکا، ترور سردار سلیمانی و از همه مهمتر طرح معامله قرن دوچندان شده است.

استاندار مرکزی در خصوص معامله قرن گفت: مردم آزادی خواه جهان با راهپیمایی در کشورهای مختلف به این طرح یک قران نمی ارزد پاسخ سختی دادند و حتی دولت های هم پیمان آمریکا هم استقبال سردی از این طرح داشتند که در آینده مخالفت آنها تشدید خواهد شد.

آقازاده اضافه کرد: معامله قرن حیله استکباری برای تثبیت رژیم صهیونیستی است و راهبرد جهان اسلام باید بر تداوم مبارزه مستمر به‌ منظور پایان‌بخشی به اشغالگری باشد و از حقوق تاریخی ملت فلسطین دفاع کند.

امام جمعه خمین نیز گفت: اقتدار نظام سبب شگفت زدگی و تحیر ملت های جهان در تمام عرصه های فرهنگی، سیاسی و نظامی شده است که این اقتدار ثمره مبارزات بزرگانی نظیر سردار شهید سلیمانی  است که  جان خود برای تحکیم نظام فدا کردند.

حجت الاسلام سید علی حسینی پور افزود: جهان با استفاده از تمام قدرتش در مقابل تشیع و اسلام ایستاده است اما مقاومت آزادی خواهان توطئه دشمنان را بار دیگر خنثی می کند.

وی اضافه کرد: دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بهترین دوران حکومت اسلامی است.

فرماندار خمین نیز در این نشست با اشاره به مشکل بیکاری در شهرستان خمین گفت: مسئولان کشوری و استان باید نگاه ویژه ای به زادگاه امام راحل برای حل معضل بیکاری جوانان داشته باشند.

احمد طهرانی افزود: براساس تفاهمنامه با بنیاد برکت ایجاد ۸۰۰ فرصت شغلی در خمین و اعطای تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی به متقاضیان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: ویژه برنامه های دهه فجر زمینه حضور گسترده مردم در راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم می کند.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها