Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: مطبوعات و رسانه از اركان مهم مردم سالاري ديني هستند/ سازماني مردم نهاد با عنوان مدافعان حريم اخلاق تشكيل شود

استاندار مرکزی درآیین گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و روز خبرنگار که با حضور نماینده ولی فقیه در استان در محل استانداری برگزار شد؛ گفت: مطبوعات و رسانه از ارکان مهم مردم سالاری دینی هستند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: اخلاق موضوع مهمی است که تا حدودی مورد غفلت واقع شده و نیاز است تا اهل فکر در جامعه نسبت به تشکیل سازمان مردم نهاد فرهنگی با عنوان مدافعان حریم اخلاق اقدام نمایند تا این سمن بدور از غوغاهای سیاسی همه را به رعایت اخلاق دعوت کند.

وی بیان کرد:در این میان ساحت اهل قلم، مطبوعات و جراید که از ارکان مهم مردم سالاری دینی و دموکراسی هستند ، می توانند نقش موثری تری ایفا نمایند و مروج اخلاق باشند.

استاندار مرکزی گفت: دین مبین اسلام دریای بیکران اخلاق است و هر موضوعی که پیوست اخلاقی نداشته باشد با شکست مواجه می شود و اجرای هر برنامه ای باید همراه با پیوست فرهنگی باشد.

 آیت الله دری نجف آبادی مرکزی افزود: حرفه خبرنگاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی از قداست و شرافت خاصی برای پیشبرد اهداف و ارزش های اسلامی در جامعه برخوردار است.

وی ادامه داد: روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبها برای پاسداشت مقام شامخ فعالان فرهیخته عرصه اطلاع رسانی از جمله شهید مظلوم، محمود صارمی است که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم انقلاب کرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: خبرنگاران سرمایه های بزرگی برای کشور و نظام جمهوری اسلامی محسوب می شوند که با حفظ خطوط و ارزش های دینی، اعتقادی، سیاسی و خط امام به امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشیِ جامعه اشتغال دارند.

آیت الله دری نجف آبادی خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه منشا آگاهی بخشی و عاملی موثر برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی، رشد و توسعه کشور، مبارزه با اسراف و تبذیر و جلوگیری از حیف و میل بیت المال در جامعه هستند.

وی افزود: خبرنگاران و مطبوعات با نقد حکیمانه و صادقانه و انتقال مشکلات جامعه و مردم به مسئولان در پیشبرد اهداف نظام یار و یاور مدیران بوده و مشکلات و دغدغه های مردم را به مسئولان منتقل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با یادآوری مشکل بیمه برخی از خبرنگاران افزود: دولت تدبیر و امید با قطع یارانه برخی از دهک های پردر آمد جامعه می تواند مشکل بیمه اصحاب قلم را برطرف و زمینه فعالیت صادقانه و به دور از دغدغه فکری را برای آنان فراهم کند.

گفتنی است در این آئین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز سخنانی را بیان کرد و  از پیشکسوتان منتخب عرصه خبر و رسانه  با اهدای لوح تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها