Portal_background_image

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري مركزي: مطالبات شركت توزيع برق استان مركزي به يك‌هزار و ۸۰۰ ميليارد ريال رسيد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در نشست مدیریت مصرف برق در دوره پیک و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: مطالبات شرکت توزیع برق این استان به یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال رسیده که رقم بالایی محسوب می‌شود و تلاش برای دریافت آن ضروری است.

«سعید فرخی» افزود: فرمانداران باید در راستای ترغیب صنایع، کشاورزان و ادارات برای وصول مطالبات برق به شرکت توزیع همه تلاش خود را به کار گیرند.

وی بیان کرد: تشکیل کارگروه ارزیابی دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی و بررسی مصارف ادارات و گزارش به استانداری امری ضروری است و باید هرچه سریعتر انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی ادامه داد: تداوم جریان برق در تابستان از طریق مدیریت مصرف میسر است و این مهم باید مورد توجه همه در بخش‌های مختلف قرار گیرد.

فرخی اظهار داشت: سیاست تشویقی شرکت توزیع نیروی برق با مشترکان همراه یک اقدام ارزشمند است و اطلاع‌رسانی در این راستا به جامعه باید بیش از پیش افزایش یابد.

وی بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی باید با ابلاغ به صنایع زیر مجموعه، شرکت ها را از احتمال اعمال خاموشی در صورت همکاری نکردن با شرکت توزیع برق استان مرکزی آگاه کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مهمترین دلیل افزایش مصرف انرژی الکتریکی به دلیل ارزان بودن قیمت آن است چرا که قبض صادره برای بیشتر مصرف کنندگان مبلغ ناچیزی است و این مهم شرکت توزیع برق را با مشکلاتی مواجه کرده است.

«محمد اله داد» افزود: پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی حاکی از گرم‌شدن هوا در استان است و این نگرانی وجود دارد که در روزهای پیش‌رو مجبور به اعمال سهمیه‌بندی و مدیریت مصرف برق در استان شویم زیرا چنانچه گرمای هوا از ۴۰ به ۴۱ درجه برسد برای تولید برق در این زمان نیاز به تولید برق به اندازه یک نیروگاه شازند است.

اله‌داد اظهار داشت: با رعایت موضوع مدیریت مصرف به صورت همگانی و ایجاد توازن بین تولید و مصرف برق، خاموشی اعمال نمی‌شود اما در غیر این صورت، با اعمال کمبود مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: خاموش کردن چراغ های اضافی، کاهش مصرف سامانه‌های سرمایشی، حذف وسایل برقی غیرضروری و بهره‌گیری از دیزل ژانراتورها در صنایع و ادارات در ساعت اوج بار از جمله راهکارهای کاهش مصرف برق است.

در این نشست مصوب شد اتحادیه میوه و تره‌بار اخطارهای لازم را به فعالان این صنوف در حذف لامپ‌های پر مصرف ارایه کند و  نشست بررسی مشکلات نیروگاه‌های کوچک نیز به زودی تشکیل شود.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها