Portal_background_image

استاندار: مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتي استان تحقق يافته است/ بهره گيري از ظرفيت بخش خصوصي در توسعه گردشگري

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در شهر نراق برگزار شد، گفت: تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان نشان دهنده این است که مصوبات این ستاد در چارچوب قانون بوده و دستگاه های اجرایی نیز در این راستا همکاری لازم را داشته اند .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  میزان تحقق مصوبات ستاد اقتصادی مقاومتی در هر نشست مورد بررسی قرار می گیرد که خوشبختانه تمام مصوبات این ستاد به جز یک مورد که مشکل آن هم امروز مرتفع شد،اجرایی شده است .

وی بیان کرد: این مهم نشان دهنده این است که مصوبات این ستاد در چارچوب قانون بوده، دستگاه های اجرایی در این راستا  همکاری داشته اند و  دبیرخانه نیز پیگیری های لازم را داشته است.

استاندار مرکزی گفت: بخش عمده ای از مصوبات این ستاد مربوط به بخش خصوصی است و برگزاری نشست های این ستاد در شهرستان ها این امکان را فراهم می آورد که مسائل و مشکلات واحدهای تولید در بخش های مختلف استان بررسی و در جهت رفع آنها تصمیمات لازم اتخاذ شود.

آقازاده درخصوص جاده نراق به دلیجان، ابراز کرد:  حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری باید تلاش و پیگیری های لازم را بعمل آورد تا این جاده قبل از پایان امسال و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری برسد.

وی گفت: تامین زیرساختها نقش مهمی در توسعه گردشگری و رونق اقتصادی  و همچنین جذب سرمایه گذار دارد  که بهره برداری از این جاده می تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا نماید.

استاندار مرکزی با بیان اینکه غار نحجیر دلیجان از شگفت انگیزترین غارهای جهان است، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید  در راستای معرفی و شناسایی این غار اقدامات موثرتری را به انجام برساند.

وی افزود: برای توسعه این غار باید از ظرفیت بخش خصوصی بهره گرفت و در این راستا سازمان میراث فرهگی باید با برنامه ریزی داشته باشد و  فرماندار شهرستان دلیجان نیز بستر را برای سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی فراهم نماید.

استاندار مرکزی تصریح کرد: واگذاری مدیریت سد 15 خرداد به این استان در چارچوب قانون و حق مسلم استان است که ما بر این خواسته پافشاری می کنیم و در صورتیکه با وزارت نیرو به نتیجه نرسیدیم  موضوع را با  مکاتبه ای از ریاست جمهوری پیگیری خواهیم کرد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها