Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: مشكل حوزه زنان برخورد سليقه‌اي با مسايل است/ وجود ديدگاه واحد به حل مشكلات اين حوزه كمك مي كند

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین گشایش هشتمین نشست منطقه ای و کارگاه های آموزشی سمن های زنان و خانواده کشور که با حضور معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در اراک برگزار شد، گفت: در حوزه زنان سلایق گوناگون می توانند اعمال نظر کنند و این امر از مشکلات جدی این حوزه است که وجود یک دیدگاه واحد و متمرکز می تواند به حل مشکلات کمک کند.

زمانی قمی  استاندار مرکزی اظهار کرد: بهبود وضعیت زنان و فضیلت بخشی به آنان نیازمند تغییر نگاه جامعه است و باید از  دیدگاه های تنگ نظرانه در حوزه تصمیم سازی و تصمیم گیری دور شده و بر مدار اعتدال حرکت کنیم. 

وی افزود:جامعه زنان با وجود دیدگاههای تنگ نظرانه به بالندگی و فضیلت نمی رسد بلکه باید به دیدگاهی برسیم که هم زنان و هم مردان در آن حضور داشته باشند و بتوانند استعداد های خود را به منصه ظهور برسانند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه حوزه زنان و خانواده نیز همانند بخشهای دیگر از دیدگاههای متفاوت در کشور رنج می برد، گفت: در حوزه نگاه به جامعه و مسائل اجتماعی  نیازمند داشتن  دیدگاه واحد و متمرکز هستیم، در حوزه زنان سلایق گوناگون می توانند اعمال نظر کنند و این امر از مشکلات جدی این حوزه به شمار می رود.

وی بیان کرد: اصل پیروزی انقلاب اسلامی یک هدف متعالی را دنبال می کرد و آن هم  داشتن جامعه ای با فضلیت بود که هم زنان و هم مردان با فضیلت داشته باشد.

وی افزود: دیدگاه اصیل انقلاب اسلامی منبعث از دیدگاه امام راحل و اصل اندیشه های ناب انقلاب است و در آن مردم بعنوان محور اصلی کار به شمار می روند در حالیکه دیدگاه های دیگر متفاوت با این هدف عالی می باشند وحضور و رای مردم را زینت و ابزار می دانند.

استاندار  مرکزی  در بخش دیگری از سخنانش گفت: پرداختن به اسطوره پردازی به جای توجه به اسوه ها باعث شده تا در حوزه های اجتماعی و فرهنگی دچار آسیب شویم.

زمانی قمی، امام علی (ع) و حضرت زهرا(س) را بهترین الگو و اسوه برای جامعه معرفی کرد و گفت: برای داشتن جامعه ای بافضیلت نگاه جامعه ایرانی باید از اسطوره پردازی به اسوه سازی تغییرکند .

زمانی قمی اظهار کرد: استان مرکزی اولین خانه سازمان های مردم نهاد را در کشور تشکیل داده که این مهم نشان از ظرفیت بالای استان در توان مردمی دارد.
زمانی قمی دیدگاه امام راحل و اندیشه های ناب ایشان را الگوی موفقیت برای زنان دانست و گفت: توجه ویژه به مسائل دینی تنها را برون رفت از مشکلات و مسائل آسیب های اجتماعی در جامعه است. 
 
زمانی قمی  ابراز امیدواری کرد با تثبیت دیدگاهی خارج از افراط و تفریط و خروج از مرزهای دینی، ، بتوانیم مشکلات حوزه زنان را مرتفع نمائیم.

استاندار  مرکزی در بخش دیگر سخنانش ادامه داد: مردم این استان در حوزه تمدن سازی و تاریخ شکوه ایران سهم به سزایی داشته اند و امروز نیز در حوزه فرهنگ، آموزش، اقتصاد و کشاورزی در کشور بسیار تاثیرگذار هستند.

زمانی قمی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد نیز استان مرکزی نقشی بزرگ بر عهده دارد، افزود: ‌16 میلیون لیتر  بنزین مصرفی ایران در اراک تولید می‌شود و صنایع بزرگ و مادر ایران در این شهرستان و ساوه مستقر هستند.

وی افزود:استان مرکزی جزو چهار استان صنعتی و هفت استان مرکزی کشور است و در حقیقت نقش اقتصاد در این استان فراتر از جغرافیای خودش بوده و نقشی ملی است.

وی ادامه داد: با همه شرایط نامناسبی که امروز در آن قرار گرفته ایم، اما بیش از یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از استان داریم که امیدواریم در سال جاری با تاکیدات مقام معظم رهبری برای تحول اساسی در حوزه اقتصاد و با اراده قوی دولت تدبیر و امید در این حوزه بتوانیم بسیاری از واحدهای تولیدی دچار آسیب را به عرصه فعالیت بازگردانیم که البته کاری سخت و پیچیده است، اما در سایه همدلی و وحدت همه قوا می‌توان به بخش‌هایی از این اهداف دست پیدا کرد.

وی ادامه داد: همه توان مدیریت استان و ارکان دولت بر این است که در حوزه اقتصاد تحرکی صورت پذیرد کمااینکه به بخش‌هایی از آن نیز دست پیدا کرده ایم و بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی در سال قبل با مشکلات جدی دست به گریبان بودند که بخش عمده‌ای از آنها رفع شد و گردش کار و تولید در آنها بهبود پیدا کرده است.

در این نشست معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده،مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی و مدیرعامل خانه سازمان های مردم نهاد استان مرکزی نیز سخنانی را بیان نمودند.

گفتنی است در این آئین از تندیس و تمبر یادبود هشتمین نشست کشوری سمن های زنان و خانواده با حضور دکتر مولاوردی و جمعی از مسئولان رونمایی شد.

همچنین در این آئین حکم انتصاب استاندار مرکزی به عنوان رئیس شورای فرهنگ ایثار و شهادت به دست خانم مولاوردی اعطا شد.
در ادامه این آئین هفت کارگاه آموزشی تخصصی با حضور 210 نفر از نمایندگان سمن های زنان و خانواده استان های مرکزی، تهران، قم، البرز و قزوین دایر شده و محوریت مباحث آنها بر مفاهیم شبکه سازی و ارتباط شبکه ای است.
معاون رئیس جمهوری در اموز زنان و خانواده در سفر به اراک امروز از مرکز کارآفرینی زنان، مرکز ناباروری رویان و شرکت شایان برق در شهرک صنعتی خیرآباد اراک بازدید می کند و جشنواره اقوام ایرانی نیز با حضور وی گشایش می یابد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها