Portal_background_image

وزير ارتباطات: مشكل آنتن‌دهي جاده‌ها و خطوط ثابت شهرك‌هاي ساوه رفع مي‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مشکل آنتن‌دهی نقاط کور جاده‌ای و تامین خطوط تلفن ثابت شهرک‌های جدید ساوه تا سه ماه آینده رفع می‌شود.

محمد جواد آذری جهرمی روز سه شنبه در جریان سفر به شهرستان ساوه در نشست بررسی مشکلات حوزه زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی این شهرستان،‌ افزود: تلفن ثابت برای حدود پنج هزار خانوار ساکن در شهرک های علوی،‌ عباس آباد و فانوس آباد ساوه تا سه ماه آتی متصل می شود.

وی اظهار داشت: تقویت آنتن دهی در هشت کیلومتر از اتوبان ساوه به سلفچگان و همچنین نوبران به اخترآباد به ۱۵ طول  کیلومتر از نیازهای زیرساختی جدی برای شهر صنعتی ساوه است و در این راستا نیز اقدامات عملیاتی ظرف سه ماه آینده صورت خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درخواست مسئولان ساوه برای تقویت پوشش اپراتورهای تلفن همراه در این شهر در دستور کار قرار می گیرد و ایجاد ۲ سایت بی تی اس همراه اول و ایرانسل به منظور  تقویت آنتن دهی در این شهر و بهبود خدمات فنی سه سایت موجود  ۹۰ روز آینده دنبال می شود.
آذری جهرمی افزود:‌ هزینه های مربوط به تامین تجهیزات و امورزیرساختی بهبود آنتن دهی  مسیر نوبران به اخترآباد حدود ۳۰ میلیارد ریال است که وزارت ارتباطات در تامین آن مشارکت می کند اما، از سوی استان نیز باید زمین و برق مورد نیاز فراهم شود تا نسبت به اجرای این طرح و رفع مشکل آنتن دهی  اقدام شود.

وی در پاسخ به درخواست ایجاد نمایندگی وزارت ارتباطات در ساوه،‌ گفت‌:‌ این وزارتخانه با حجم زیادی از ماموریت ها و گستردگی طرح های در دستور کار مواجه است و با توجه به محدودیت اعتباری دولت کوشیده تا  هزینه ها را کنترل کرده و توان گسترش واحدهای اقماری را در شرایط کنونی برای شهرستان ها  ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی وزارتخانه ها باید کوچک سازی شوند بنابراین نمی توان منابع را در حوزه گسترش دفاتر شهرستانی هزینه کرد.
آذری جهرمی افزود: در راستای تکلیف مجلس شورای اسلامی برای کوچک سازی وزارتخانه ها در چند سال اخیر ۲ هزار نفر در این مجموعه بازنشسته شده و استخدام ها نیز تنها در ردیف های ضروری صورت گرفته است.

وی گفت: اولویت اساسی در وزارت ارتباطات رفع مشکلات حوزه روستایی  است و برای شهرستان ساوه اگر تا ۲ ماه آینده اطلاعات کامل و دقیقی از نیازهای زیرساختی مخابراتی و فناوری اطلاعات روستایی تهیه شود تا پایان سال بر اساس برنامه ای هدفمند بهبود کیفیت خدمات در این مناطق محقق می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد:  وضعیت دیتای استان مرکزی مناسب نیست و به خصوص در حوزه شهرستان زرندیه گلایه های مردمی زیادی از کیفیت خدمات این حوزه دریافت می شود که باید اطلاحات لازم صورت بگیرد.


دسته بندی

مدیر کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها