Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: مشكلات شركت هپكو ارثيه اي از دولت گذشته / افراد مقصر بايد پاسخگو باشند

زمانی قمی استاندار مرکزی در جمع کارکنان شرکت هپکو در محل نمازخانه این شرکت، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص رفع مشکلات هپکو، گفت: تلاش برای احیای شرکت هپکو، پرداخت معوقات کارگران و پیگیری برای پاسخگو بودن افرادی که در رساندن هپکو به این شرایط نقش داشته اند از اولویت های مدیریت ارشد استان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: رسیدگی به مشکلات شرکت هپکو از مهر ماه سال 1394 به طور جدی در دستور کار این استانداری قرار گرفته است و مدیریت ارشد استان همواره در کنار کارگران این شرکت خواهد بود و تا احیای هپکو از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه جریان‌هایی در سال‌های گذشته وضعیت امروز هپکو را رقم زد و کارگران این واحد صنعتی را با این مشکلات مواجه کرد، ادامه داد: مجموعه دولت به کمک دستان پرتوان کارگران هپکو برای زنده کردن این شرکت تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا هپکو به گردونه تولید اصلی خود باز گردد و نقش خود را در اقتصاد کشور و استان ایفا نماید.

وی بیان کرد: مدیریت ارشد استان تمام تلاش خود را برای تامین بخش عمده ای از معوقات کارگران این شرکت بکار خواهد گرفت که امید است تا اواخر اسفند ماه جاری این مشکل رفع شود.

استاندار مرکزی گفت: برای احیای هپکو دو بار قرار داد این شرکت با سازمان همیاری ها تمدید شد که این شرکت نتوانست به هر دلیلی به تعهدات خود عمل کند و زمانیکه قرارداد فسخ شد به عنوان مسئول امنیت استان جلوی ضبط اموال این شرکت را گرفتم وامروز به دنبال این هستیم که با گرفتن سفارش جدید برای این شرکت بتوانیم بخشی از معوقات آن را تامین کنیم.

زمانی قمی ادامه داد: تغییر سهامدار این شرکت و  پاسخگو بودن افرادی که در رساندن هپکو به وضعیت فعلی نقش داشته اند از مطالبات جدی مدیریت ارشد استان است.

وی افزود: شما کارگران با هر لحنی اعتراض خود را بیان کنید فرزندان کشور و جبهه تولید و اقتصاد کشور هستید و برای من محترم هستید و هر زمان که لازم باشد در کنار شما هستم.

استاندار مرکزی با اشاره به طرح موضوع هپکو در هفته گذشته در جلسه سازمان خصوصی‌سازی با حضور وزیر دادگستری و اقتصاد، تصریح کرد: این کارخانه در سال 86 واگذار ‌شده است و بررسی روند این واگذاری نشان می‌دهد که نحوه و شرایط واگذاری و همه آنچه که در این خصوص اتفاق افتاده نادرست بوده و نمی‌بایست اتفاق می‌افتاد.

زمانی‌قمی بیان کرد: در خصوص هپکو من وارث اقداماتی هستم که دیگران انجام داده اند و شرایط موجود به من و کارگران به ارث رسیده است. در جلسه‌ای که عنوان شد نیز سوال اول من این بود که قبل از وصول طلب این واحد صنعتی به عنوان استاندار به من پاسخ دهید چرا همه سهام را به نام زده‌اید؟

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی بیان کرد: سهامدار فعلی شرکت در سال 1386  وکالت 6 ساله از سازمان خصوصی سازی دریافت کرده و در سال 92 با منقضی شدن این وکالت نامه، تمامی سهام شرکت را به نام خود سند زده است این درحالی است که سازمان خصوصی سازی باید وکالت 20تا30 ساله به وی ارائه می کرد.

وی بیان کرد: همه این مسائل و مشکلات در مجاری قانونی در حال رسیدگی است و کسانی که در این معامله قانون را زیر پا گذاشته اند محاکمه می شوند. 

استاندار مرکزی با بیان اینکه من در کنار کارگران مدعی هستم، بیان کرد: امروز خریدار این کارخانه وکالت داده که این واحد را 215 میلیارد تومان بفروشید و توجه کنید که این مبلغ میزان بدهی این فرد به دولت است. در حقیقت وی قصد کمک به حل مشکل را ندارد و می‌خواهد به خود کمک کند.

زمانی قمی گفت: پیشنهاد مدیریت ارشد استان بر این است  که شرکت هپکو باید تا مدتی تحت نظر دولت قرار گیرد و  بعد از آن برای واگذاری آن شرکت به سهامدار متعهد تصمیم گیری شود.

وی تاکید کرد: من به عنوان مسئول استان نظرم را داده‌ام و این موضوع را پیگیری می‌کنم، هر کسی باید پاسخگوی اعمال و رفتار خود در این زمینه باشد، هر شخصی که هپکو را با این وضعیت مواجه کرده است باید پاسخ دهد.

زمانی‌قمی بیان کرد: نمی‌دانم چه اتفاقی در سال‌های گذشته افتاد که این واحد بزرگ به راحتی واگذار و سهام این واحد در استان‌های دیگر به نام دیگران شد.

وی با بیان اینکه هیچ روزی نیست  که ساعتها راجع به این موضوع صحبت و تصمیم‌گیری نشود، عنوان کرد:  با آقای رییس جمهور و وزرای مرتبط هر کجا لازم بوده در خصوص هپکو صحبت داشته‌ایم ، رفع مشکلات این کارخانه و کارگران مورد توجه دولت قرار دارد و این طور نبوده که این واحد رها شود.

وی افزود: آنچه امروز ناراحت کننده است وضعیت  شرکت هپکوست و زنده شدن این شرکت و رفع مشکلاتش مهم‌ترین موضوع است.این واحد حتما باید احیا شود و باید همه توان‌مان را بکار بگیریم که در جشن احیای هپکو شرکت کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برای دو موضوع تلاش می کنم که شامل معوقات و احیای این واحد است. البته پیگیر پاسخ‌گو بودن کسانی که این واحد صنعتی را با چالش‌های امروز مواجه کردند نیز هستم که باید به مردم جواب بدهند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها