Portal_background_image

معاون سياسي استاندار در نشست كارگروه امور بانوان و خانواده: مشكلات بند نسوان زندان استان مركزي بررسي شود

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان که در محل اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی برگزار شد، گفت: دستگاه‌های حمایتی بازدیدی از بند نسوان داشته باشند تا از نزدیک با مشکلات بانوان زندانی آشنا شده و برای رفع و کاهش این مشکلات تلاش کنند.

حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد: اقدامات خوب و ارزشمندی در اداره زندان‌های اراک بویژه در بخش نسوان صورت گرفته است.

وی زنان را یکی از مهمترین گروه‌های اجتماعی دانست و افزود: زنان به جهت ارتباط مستقیم با گروه های سنی مختلف در تحقق توسعه پایدار، تعیین روش و سبک زندگی و بهبود سلامت اجتماعی تأثیرگذار هستند.

حقیقی  افزود: بخشی از مشکلات موجود در حوزه زندانیان باید به صورت ملی پیگیری شده و به گونه‌ای اقدام کرد که زمانی که فردی زندانی می‌شود پس از آزادیمجدداً با مشکلات گذشته روبرو نشود چرا که اینگونه مشکلات و مواجه شدن دوباره با آنها عواقب بدی را برای افراد زندانی به دنبال دارد، اعتقاد بنده این است که 99 درصد افرادی که وارد زندان می‌شوند در زندان احساس ندامت می کنند، اما پس از آزادی مجددا ناامیدی به سراغ آنها می‌آید و دوباره خود را گرفتار می کنند که در راستای بهبود این شرایط باید اقدامات لازم صورت پذیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به مشکلاتی که خانواده زندانیان با آن مواجه هستند ، افزود: برخی مشکلات زندان ها مربوط به تامین اعتبارات است که در این راستا نیاز است یک جلسه با حضور مدیرکل زندان‌ها، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و دیگر مدیران ذیربط برگزار شود تا بتوان اعتبارات لازم را تامین کرد.

حقیقی با اشاره به اینکه راهکارهایی که مطرح می‌شوند باید به صورت عملیاتی مطرح شوند، گفت: نیاز است که در یک جلسه با حضور تمام مدیران که می‌توانند در این زمینه کمک‌های مناسب انجام دهند، نیازهای جامعه مشخص شده و در همان راستا زندانیان تخصص‌های لازم را آموزش ببینند  و در همان رابطه فعالیت کنند.

وی در خصوص متحد بودن مجموعه استانداری، اضافه کرد: صدای مجموعه استانداری واحد بوده و تا زمانی که استاندار در استان حضور دارد صدایی جر صدای واحد از این مجموعه شنیده نخواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار مرکزی در خصوص اربعین و صدور ویزا نیز گفت: به منظور تسهیل امور مردم استان مرکزی جهت ثبت نام و اعزام برای پیاده روی اربعین، برای اولین بار دفتر کنسولگری موقت عراق در اراک راه اندازی شد، حج و زیارت استان مرکزی با راه اندازی این دفتر در اراک علاوه بر صدور ویزا برای هم استانی‌ها برای ارائه خدمات کنسولی به استان‌های همجوار هم آمادگی لازم را دارد، تا به امروز 33 هزار نفر در این دفتر ثبت نام کرده اند و این ثبت نام تا دو روز قبل از اربعین نیز ادامه دارد.

حقیقی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که در مرز هیچگونه ویزای غیرقانونی صادر نخواهد شد و هیچ فردی بدون ویزا نمی‌تواند از مرز خارج شود در نتیجه افراد به منظور حفظ آبروی کشور از انجام اینگونه اقدامات خودداری کرده و حتما با ویزا اقدام به خروج کنند.

 مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربتی استان مرکزی نیز در این جلسه، گفت: زندانیان نیاز به تعلیم و تربیت و پوشش حمایتی تمام آحاد جامعه دارند، یکی از اولویت‌های قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها انجام اقدامات تامینی و تربیتی درخصوص زندانیان است که البته رسالت سازمان زندان‌ها هم همین امر است.

وی با اشاره به اینکه زندان‌ها و افراد زندانی عضوی از جامعه هستند، در نتیجه نباید به فراموشی سپرده شوند، گفت: در حال حاضر خانواده افراد زندانی در معرض خطر بیشتری قرار دارند و انتظار ما این است که به خانواده‌های زندانیان توجه ویژه شود، همچنین جامعه باید به منظور تامین امکانات و پوشش حمایتی پس از آزادی زندانیان زن، آنگونه که شایسته یک زن است، توجه و اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی تصریح کرد: بهترین بند نسوان در سراسر کشور بند نسوان استان مرکزی است که در زمینه اشتغال و حرفه‌آموزی نیز از آن تقدیر به عمل آمده است، همچنین کسب رتبه نخست مسابقات کشوری هنر، کسب رتبه دوم مسابقات کشوری مقاله نویسی، کسب رتبه‌های برتر قرآنی در مسابقات قوه قضائیه از افتخارات کارمندان زن در زندان‌های استان مرکزی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها