Portal_background_image

مشاور استاندار مركزي در امور روحانيون منصوب شد

با ابلاغ زمانی قمی استاندار مرکزی حجت الاسلام والمسلمین حسین بکتاش ساری بعنوان مشاور استاندار در امور روحانیون منصوب شد.

 زمانی قمی استاندار مرکزی معیار و ملاک برگزاری انتخابات را اجرای دقیق قانون دانست و گفت: فرمانداران و بخشداران در برگزاری انتخابات باید اجرای دقیق قانون را سرلوحه خود قرار دهند و عین قانون را عمل نمایند.

استاندار مرکزی  با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی در انتخابات ، اظهار کرد: مجریان انتخابات باید مطابق تقویم انتخابات و قوانین جاری حرکت کرده و با قوانین انتخاباتی بخوبی آشنایی داشته باشند که در این راستا وزارت کشور نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام نموده است.

زمانی قمی با بیان اینکه از حضور همه گروههای شناسنامه دار در انتخابات استقبال می کنیم، تصریح کرد:  هر گروه سیاسی شناسنامه دار طیفی از نظام جمهوری اسلامی است که خارج از نظرگاه خاص آن باید در دایره شور انتخاباتی حضور یابد و تکلیف مجریان انتخاباتی برقراری امنیت کامل برای برگزاری نشست های قانونی آن هاست.

استاندار مرکزی بیان کرد: برابر قانون هر فرد حقیقی که حقش ضایع شده باشد فارغ از نگاه سیاسی و فکری محترم است و پیگیری امور او اهمیت دارد.

زمانی قمی ابراز کرد: در کشورهای مختلف، بعد از اینکه انقلاب می‌شود، تا سالیانی انتخاباتی برگزار نمی‌شود، اما امام راحل به خاطر اهتمامی که به نگاه و رأی مردم داشتند، چند ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فرمان همه‌پرسی نسبت به نظام جمهوری اسلامی را صادر کرد و مردم هم با رأی مثبت بالای ۹۸ درصد، در این رفراندوم شرکت نمودند. 

وی افزود: امام خمینی (ره) معتقد بودند رأی مردم سرنوشت ساز و تعیین کننده است و انتخابات مسیری منطقی است که باید به آن و نتیجه آن تن داد. 

استاندار مرکزی تاکید کرد: مجریان انتخابات باید به پیروی از امام راحل و رهبر معظم انقلاب که رای مردم را حق الناس می داند از رای مردم حفاظت و صیانت کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش خطرناک ترین موضوع کشور را لشکر بیکاری عنوان و اظهار کرد: بیکاری به عنوان یک آسیب ریشه ای و چالش مهم مسئولان مطرح است  و حل مشکل اشتغال نیازمند عزم جدی همه قوا و ارکان کشور  است و  همه سلایق در یک  نقطه اشتراک یعنی ایجاد اشتغال و رفع بیکاری باید تلاش کنند.

وی بیکاری را عامل بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه دانست و بیان کرد:رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گامی مهم در جهت ایجاد اشتغال است و عبور از این شرایط تلاش و اهتمام جدی مسئولان را می طلبد.

استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری ستاد اربعین استان مرکزی در مرز مهران، ابراز کرد: ستاد اربعین به منظور خدمات رسانی بهینه در مسیرهای پر تردد و مرزهای استان ایلام در ایام اربعین حسینی در تمام استانهای کشور  تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر منطقه خواسته تمام ارکان نظام و کشور برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اربعین حسینی است که در این راستا تمامی دستگاههای اجرایی استان باید با ستاد اربعین همکاری لازم را داشته باشند.

زمانی قمی ابراز کرد: مجموعه مدیریت استان مرکزی بعنوان استان زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی و استانی که در همه ادوار نقش تاثیر گذاری داشته است حضور و همراهی مدیران ایلام را در ساماندهی و برنامه های بزرگداشت اربعین حسینی یک تکلیف می داند.

استاندار مرکزی ادامه داد: این استان با برپائی بیمارستان صحرائی جهت مداوای سرپائی زائران و همچنین استقرار شهرداری معین در شهر مهران در راستای تقویت خدمات شهری و درمانی با استان ایلام همکاری می کند.

وی ابراز کرد: استان مرکزی به عنوان یکی از استان های میزبان زائران در مسیر تردد به کربلای معلی است و در این راستا علاوه بر ستاد دولتی، یک ستاد مردمی منسجم نیز در این خطه تدارک شده است.

 زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با تدبیری متفاوت و تلاشی خستگی ناپذیر توانست با پیروزی در مذاکرات هسته ای برتری گفتمان جمهوری اسلامی را در عرصه جهانی به اثبات برساند.

وی با اشاره به اینکه برجام نتیجه اتحاد در همه قوای کشور و در راس آن رهبری داهیانه مقام معظم رهبری است، بیان کرد: دولت نیز همانند دیگر ارکان کشور بر تذکرات رهبری معتقد است و می داند که حرکت یک گام جلوتر یا عقب تر از خواست رهبری صدمه به کل نظام است و اجرای فرامین معظم له را با دقت و حساسیت پی خواهد گرفت.     

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرای برجام و شکسته شدن تحریم ها که بخشهای مختلف کشور خصوصا عرصه تولید را با مشکلات بسیاری مواجه کرده  است، بتوانیم بر مشکلات پیش رو غلبه کنیم.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از تلاش های نیروی انتظامی در برقراری امنیت گفت: این نیرو ماموریت های متنوع و سنگینی برعهده داردکه به شایستگی در سایه افزایش بهره از توان مردمی و سایر دستگاه های اجرایی توانسته کارنامه درخشانی داشته باشد.    

استاندار مرکزی در خصوص اهمیت اقدامات پدافند غیرعامل نیز گفت: پدافند غیرعامل راهبردی هنرمندانه به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار است و همه بخش ها باید با حساسیت و اولویت این مهم را سرلوحه امور خود قرار دهند.

گفتنی است در این نشست مشاور استاندار در امور پدافند غیر عامل و فرمانده نیروی انتظامی استان گزارشی ارائه کردند و نماینده مردم شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه اراک هم سخنانی رابیان کردند.

در این نشست عزیز فیلی به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی معرفی و از خدمات مهدی زندیه وکیلی معاون قبلی تقدیر شد.
هم چنین حجت الاسلام بکتاش به عنوان مشاور استاندار مرکزی در امور روحانیت معرفی و از خدمات حجت الاسلام سرلکیان مشاور قبلی تقدیر شد.
رونمایی از کتاب پدافند غیرعامل در حوزه زیستی، تقدیر از دستگاه های برتر حوزه پدافند غیرعامل و معرفی مدیران جدید ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرکهای صنعتی، بانک صادرات، اداره کل منابع انسانی و اداری و مالی استانداری از دیگر بخش های این نشست بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها