Portal_background_image

استاندارتاكيد كرد: مشاركت و همكاري دستگاههاي اجرايي در كاهش آسيب هاي اجتماعي

زمانی قمی در ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان که در محل استانداری برگزار شد بر مشارکت و همکاری دستگاههای اجرایی در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با برشمردن آسیب های اجتماعی اولویت دار استان شامل اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق  و...، افزود: این دسته معضلات در این استان حاد و نگران کننده نیست اما برخی از این آسیب ها در جامعه هرچند اندک هم، نباید وجود داشته باشد. 

وی افزود: حاشیه نشینی و سکونت گاههای غیر زسمی از عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی می باشند که در این راستا باید در حوزه عمران و مبلمان شهری اقدامات موثری انجام شود.

استاندار مرکزی گفت: آسیب های اجتماعی موضوعی تک علیتی نیستند بلکه چند عامل، باعث بروز آنها شده که رفع آنها نیاز به بکار گیری راه حل های عالمانه دارد و با اتخاذ روشهای احساسی و شتاب زده نمی توان به حل آنها کمک کرد.

زمانی قمی گفت: باید از ظرفیت  خانواده ها نیز در امر علاج آسیب های اجتماعی استفاده کرد و در این راستا دستگاههای اجرایی سازوکارهای لازم را که به سالم سازی جامعه منتج شود، ارائه خواهند کرد.

وی افزود: دانشگاهها و آموزش و پرورش که با بخش بزرگی از جامعه جوانان در ارتباط هستند می توانند با بکارگیری روشهای عالمانه تر با نسل جوان ارتباط برقرار نمایند و موجبات سالم سازی جامعه را فراهم آورند.

زمانی قمی گفت: اعداد و ارقام استخراجی در پیمایش های انجام شده در موضوع آسیب های اجتماعی استان مرکزی مبین واقعیت های اجتماعی است و نباید دیدگاه مسئولان به برداشت هایی غیر از واقعیت منجر شود.

وی با بیان اینکه، با مشارکت و همکاری تمام دستگاه ها باید آسیب های اجتماعی کم و یا ضعیف شود، اظهار کرد: بررسی و رشد سرمایه های اجتماعی باید در اولویت برنامه متولیان قرار گیرد و توسعه آن نیازمند حمایت جدی همه ارگان های مرتبط است.

زمانی قمی خواستار همت تمامی مسئولان برای بررسی معضلات اجتماعی شد و بیان کرد:مسئولان با ارایه آمارهای مستند درباره آسیب های اجتماعی، توجه به این موضوع را به یک گفتمان برای حل و کاهش مشکلات تبدیل کنند.

استاندار مرکزی گفت: در خصوص آسیب های اجتماعی نباید بررسی و تحقیقات را زود رد کرد و از مواردی که جامعه و مسئولان را زیر سوال می برد نباید عصبانی شد بلکه باید به دنبال شناسایی علت ها باشیم.

زمانی قمی افزود: باید منافع زودگذر را کنار گذاشت و برای اصلاح جامعه به منافع مشترک بیندیشیم و مدیران استان چشم نظام هستند وهرجا کم کاری می بینند منعکس و به دنبال رفع مشکلات باشند.

گفتنی است در این نشست مدیر کل بهزیستی مطالبی را بیان کرد و  مدیر کل صدا وسیمای استان نیز گزارشی از وضعیت آسیب های اجتماعی استان را ارایه نمود.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها