Portal_background_image

استاندار مركزي: مشاركت مردمي لازمه حمايت از كودكان بي سرپرست است

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید از شيرخوارگاه نوباوگان اراک و مرکز نگهدارى معلولين و سالمندان این شهر ، مشارکت مردمی و حضور خیرین در کنار بخش دولتی را لازمه حمایت و نگهداری از کودکان بی سرپرست عنوان کرد.

زمانی قمی اظهار کرد: خیرین بازوی دولت در نگهداری و حمایت از کودکان و شیرخوارگان بی سرپرست و بد سرپرست محسوب می شوند.
وی با یادآوری تاکیدهای مقام معظم رهبری درباره رسیدگی مسئولان به مسائل اجتماعی گفت: حمایت های مالی و اجتماعی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست از وظایف مهم دولت برای توانمندسازی و رشد این کودکان است.
وی با تشکر از برنامه های حمایتی بهزیستی استان مرکزی افزود: این نهاد اقدام های مناسبی را از شیرخوارگی تا خودکفایی و اشتغال افراد بی سرپرست و بدسرپرست انجام داده است.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: هم اکنون هشت در صد از جمعیت این استان را سالمندان تشکیل می دهند که تعدادی از آنها با خانواده و برخی در شش مرکز سالمندی این مرکزی نگهداری می شود.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: بهره برداری از مرکز شبانه روزی جسمی و حرکتی و ضایعات نخاعی این مرکز نیز در هفته بهزیستی امسال آغاز می شود.
رفیعی گفت: سال گذشته 110 کودک بی سرپرست و بدسرپرست به مرکز شیر خوارگاه نوباوگان شهرستان اراک معرفی و با درخواست خانواده ها برای نگهداری به عنوان فرزند خوانده سپرده شدند.
وی توانمند سازی، گسترش خدمات و مراکز نگهداری و برنامه ریزی برای کاهش ناهنجاری های اجتماعی و طلاق را از برنامه های مهم بهزیستی استان مرکزی در سال جاری عنوان کرد.
در این بازدید که همسر استاندار مرکزی و مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز حضور داشتند استاندار مرکزی  از قسمت های مختلف مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست شیرخوارگاه نوباوگان بازدید و با بیماران و مربیان مرکز خیریه جامع توانبخشی اراک گفت وگو کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها