Portal_background_image

رئيس سازمان امور اجتماعي كشور ؛ مشاركت مردمي سرمايه سترگ انقلاب اسلامي است

رستم وندی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در نشست مشترک مدیران کل دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی و هیات های نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان های کشور که با حضور استاندار مرکزی در اراک برگزار شد، گفت: مشارکت مردمی سرمایه سترگ انقلاب اسلامی است که اقتدار و عزتمندی نظام را در جهان زبانزد کرده است.

رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور  افزود: مردم صاحبان انقلاب اسلامی هستند و هوشمندانه آنان در چهار دهه عمر نظام اسلامی در عرصه های مختلف پیشرفت کشور به دنبال داشته و توطئه دشمنان را ناکام گذاشته است.

وی ادامه داد: بازخوانی عمیق علل پیروزی و اهداف انقلاب اسلامی توسط مسئولان در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برای آشنایی هرچه بیشتر جوانان ضروری است. 

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی در خود رویکرد جدیدی از الگوی حکومتداری دینی را ارائه داده و نمونه موفقی از آشتی دین و سیاست است. 

رستم وندی با یادآوری برخی توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی، گفت: هشت سال جنگ تحمیلی که هزاران شهید و یک هزار میلیارد دلار ضرر و زیان به زیر ساخت های کشور وارد کرد نمونه ای از بدخواهی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است. 

وی یادآور شد: 17 هزار شهید ترور گوشه دیگری از هزینه هایی است که دشمنان ایران اسلامی ایجاد کردند اما مردم همیشه بیدار کشور همواره حافظ نظام اسلامی و آرمان های انقلاب بوده اند. 

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل قرار گرفتن در شاهراه حمل مواد مخدر و همسایگی با بزرگترین تولید کننده تریاک تا کنون 40 هزار عملیات نظامی، انتظامی و امنیتی در چهار دهه عمر انقلاب انجام داده و در این راستا سه هزار و 800 شهید و حدود 12 هزار جانباز برای مقابله با اشرار مواد مخدر تقدیم شده است. 

رستم وندی افزود: شدیدترین تحریم ها در زمینه بیمه ای، دارویی و حمل و نقل از سوی بدخواهان نظام اسلامی در 40 سال اخیر علیه ملت ایران اعمال شده اما همواره با اتکا به مردم و توان داخلی از این تنگناها گذر شده است. 

وی، جنگ رسانه ای را از دیگر توطئه های دشمنان علیه انقلاب اسلامی دانست و گفت: 260 شبکه ماهواره فارسی زبان علیه فرهنگ، آرمان های نظام اسلامی فعالیت می کنند و این جنگ آشکار و بی سابقه فرهنگی است. 

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: هر توطئه دشمن بصیرت و قدرت مضاعفی را به جامعه ایرانی ایجاد کرده و امروز مردم به عمق بدخواهی استکبار آگاه هستند و قدرتمند تر از قبل با توطئه ها مقابله می کنند. 

رستم وندی افزود: هدف دشمنان کوبیدن بر طبل یاس و ناامیدی در کشور است و همه باید در سایه وحدت و استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی در برابر این دسیسه ایستادگی کنند. 

وی ادامه داد: مسئولان با بهره گیری از ظرفیت مردم، نخبگان و دانشگاهیان باید مصداق تکیه بر ظرفیت خودی بیش از پیش بارور کنند تا دشمن در دسیسه ها همچون گذشته شکست سختی بخورد. 

وی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی 6 هزار کیلومتر مرز خاکی با 15 کشور و 2 هزار و 700 کیلومتر مرز آبی دارد که باید از ان ها بهره گیری حداکثری در رشد و پیشرفت اقتصادی شود. 

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور ادامه داد: ایران رتبه چهارم تنوع محصولات کشاورزی را به خود اختصاص داده و در زمره 10 کشور نخست در زمینه منابع معدنی، رتبه چهارم ذخایر نفتی و مقام دومبرخورداری ازمیادین گازی است. 

رستم وندی در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد: رویکرد دولت در زمینه مشارکت های اجتماعی متاثر از فرهنگ، تاریخ، امور سیاسی و اجتماعی است و مسئولان برای ایجاد تحول در نظام اداری باید استفاده از سمن ها را در دستور کار خود قرار دهند. 

وی گفت: وجود انگیزه در سمن ها، اراده قوی و پشتکار، تقویت قدرت شبکه سازی و ضعف برخی قوانین و مقررات در تشکل های مردم نهاداز مهمترین ویژگی های سازمان های مردم است که می تواند نقش محوری در تحول و شکوفایی نظام اداری داشته باشد.

گفتنی است نشست مشترک هیات های نظارت بر سازمان های مردم نهاد با حضور 31 مدیرکل دفتر امور اجتماعی کشور و نمایندگان خانه سازمان نهاد کشور به مدت 2 روز در اراک جریان دارد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها