Portal_background_image

معاون رئيس جمهوري در بازديد از ارگ تاريخي ميشيجان خمين: مشاركت مردمي در ترميم بناهاي تاريخي، سياست اولويت دار دولت است

مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی میشیجان خمین، گفت: استفاده حداکثری از مشارکت مردمی برای ترمیم و حفاظت از بناهای تاریخی و باستانی کشور از سیاست های اولویت دار دولت است.

«علی اصغر مونسان اظهار کرد: با توجه به محدودیت های اعتباری راهبری هدفمند ظرفیت های حوزه خصوصی و مردمی برای مرمت و حفاظت از بناهای تاریخی اصلی محوری است.

وی در بخشی از سخنانش اطهار داشت: تغییر اصولی کاربری بناهای تاریخی و مرمت آن ها سبب رونق کسب و کار و ایجاد  اشتغال  می شود و بهترین گزینه در حفاظت بهینه این اماکن است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خاطرنشان کرد:  محصولات صنایع دستی کشور ظرفیت صادرات تا  ۲ میلیارد دلار را دارد و تلاش می شود که سهم این حوزه از در صادرات افزایش یابد.

مونسان بیان کرد: ایران  در ثبت شاخص شهرهای صنایع دستی ایران از چین عبور کرده و رتبه اول را در جهان دارد و در این زمینه  سال گذشته ۲ شهر و روستا  به عنوان شهر صنایع دستی برای ایران به ثبت رسیده است.

وی گفت:  سنگ نگاره های تیمره بخشی از هویت تاریخی و باستانی تمدن ایران زمین است و  به منظور حفاظت و مرمت بهینه آن ها پایگاه ایجاد می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها