Portal_background_image

استاندار: مشاركت مردمي از اركان مهم سرمايه اجتماعي استان مركزي است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین زنگ عاطفه ها در دبیرستان قرآنی فطرت اراک، گفت: مشارکت مردمی در امور خیر و زیرساختی ازارکان مهم سرمایه های اجتماعی و کلید رفع فقر و جبران کننده کاستی ها است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  امروز ایران اسلامی  در عرصه های مختلف علم، دین، حکمت و دانش توانسته  از بین دانش آموزان عزیز  افراد  نامدار و صاحب نظری را به جامعه تقدیم کند .

استاندار مرکزی گفت: دانش آموران این آینده سازان ایران اسلامی باید بدانند که فضاهای آموزشی و سازو کار آموزش و تعلیم و تربیت به سختی برای آنها تامین شده است لذا باید قدردان این تلاش ها و فرصت ها بوده و در راه شکوفائی ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) توانسته با تحت پوشش قرار دادن افراد نیازمند و تلاش در جهت توانمند سازی آنان در رفع محرومیت و نیازهای افراد محروم اقدامات موثری را به انجام برساند.

آقازاده افزود: با توجه به فعالیت کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه کمک به نیازمندان جامعه و فقرا می طلبد که خیران کمک های خود را به این سازمان اهدا کنند تا به شیوه ای درست به دست نیازمندان واقعی برسد و زمینه رفع نیاز و رشد و شکوفایی این قشر را فراهم کند.

استاندار مرکزی از دانش آموزان  سراسر استان خواست تا به این سوال که " خداوند کدام بنده را که در زمینه امور خیر و کمک به همنوع خود تلاش می کند ، دوست دارد " پاسخ دهندکه  به پاسخ های برتر به قید قرعه جوایزی نیز اهدا می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مدارس ابتدایی قرآنی متعددی در کشور به فعالیت های علمی و آموزش کلام وحی می پردازند ولی مرکز قرآنی فطرت تنها دبیرستان فعال در حوزه تعلیم این کتاب به دانش آموزان در کشور است.

فولادوند افزود: فعالیت آموزش و پرورش تنها به فعالیت های آموزشی محدود نیست و علاوه برامور آموزشی در حوزه انتقال مفاهیم تربیتی نیز حضور فعال دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز در این نشست گفت: زنگ عاطفه ها در بیش از 800 مدرسه استان با هدف فرهنگ سازی انتقال کار خیر و کمک به همنوع و احساس همبستگی اجتماعی به نسل جوان به صدا درآمد.

موسی نژاد افزود: دانش آموزان استان مرکزی سال گذشته سه میلیارد ریال در آیین زنگ عاطفه ها به خانواده های نیازمند کمک کردند و با توجه به استقبال دانش آموزان از این آیین پیش بینی می شود امسال این رقم به پنج میلیارد ریال افزایش یابد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها