Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان: مشاركت حداكثري در انتخابات منوط به افزايش رضايتمندي عمومي است

اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و رئیس ستاد انتخابات استان در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات استان مرکزی با رئیس و اعضای دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان ، گفت: مشارکت حداکثری آحاد ملت در انتخابات خانه ملت که اواخر سال برگزار می‌شود، منوط به افزایش رضایتمندی جامعه از عملکرد مسئولان و کارگزاران نظام است.

اکرمی  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: خروجی و بازتاب عملکرد مسئولان نظام اسلامی باید افزایش رضایتمندی عمومی و در نهایت مشارکت حداکثری مردم در فرآیند انتخابات را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: آحاد جامعه به‌خصوص نسل جوان عملکرد و اقدامات مسئولان و کارگزاران نظام را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و از این منظر برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه و هدفمند برای حل مشکلات مردم باید رویکرد اصلی مسئولان قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: رعایت اصل بی‌طرفی و قانونمندی رویه ستاد انتخابات استان است که این مهم به‌صورت فهرست‌وار به ستادهای شهرستانی و فرمانداری‌های استان نیز ابلاغ شده، بنابراین اعضای ستاد باید در تمام فعالیت‌ها بر مدار قانون و ضوابط حرکت کنند.

اکرمی اضافه کرد: فهرست ارزیابی شعب اخذ رای در حوزه نیازهای سخت‌افزاری تهیه شده که از سوی اعضای ستاد انتخابات استان مورد بازدید میدانی قرار گرفته و نقاط ضعف و قوت و کمبودهای شعب نیز فهرست‌بندی شده که در اسرع وقت رسیدگی می‌شود.

وی اظهار داشت: طراحی شعب اخذ رای در انتخابات امسال استان مرکزی باید به گونه‌ای باشد که حتی یک برگ رای هم بر زمین نماند و اگر لازم باشد در یک مکان فیزیکی ۲ شعبه اخذ رای مستقر می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: آموزش عوامل برگزارکننده انتخابات امسال آغاز شده و تمامی بخشداران و فرمانداران این استان حداقل هفته‌ای یک‌بار در این کارگاه‌ها شرکت می‌کنند.

اکرمی تاکید کرد: مسایل آی تی و فیبرنوری در تمامی نقاط مختلف استان باید به‌زودی با فعالیت مخابرات و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان حل شود.

وی اظهار داشت: هیات اجرایی و هیات نظارت و بازرسی انتخابات ۲ بال قدرتمند برگزارکننده هر چه بهتر انتخابات به‌عنوان یک فرآیند ملی هستند و بر همین اساس تعامل و همکاری ۲ جانبه در دستور کار اعضای این ۲ هیات قرار می‌گیرد چرا که قرار است در راستای اقتدار و سربلندی نظام اسلامی در کنار هم یک اقدام مشترک انجام دهند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی نیز گفت: هیات اجرایی انتخابات باید از لایه‌های مختلف جامعه به خصوص اصناف باشند و دقت برای اینکه ارکان این هیات تنها از کارکنان دولت  نباشند موضوع مهمی است.

حجت الاسلام «امیدرضا مبارک‌آبادی» افزود: بر اساس ماده ۴۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، هیات اجرایی مسئول مستقیم صحت انتخابات است، بنابراین اعضای این هیات باید از معتمدان محلات و اصناف انتخاب شوند.

وی بیان کرد: مشکلات و مسایل کارگری استان باید در اسرع وقت پیگیری شود چرا که تداوم این مهم در مشارکت مردم در انتخابات تاثیر دارد. 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی گفت: آموزش مجریان انتخابات، فرمانداران و بخشداران نیز نکته مهمی در راستای برگزاری هر پرشورتر این فرآیند ملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

حجت الاسلام مبارک آبادی افزود: مشکلات و کاستی های قابل‌توجهی در بخش زیرساختی برگزاری انتخابات استان وجود دارد که می‌طلبد در اسرع وقت شناسایی و حل شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه یک نفر از سوی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان در هر یک از فرمانداری ها مسئول نظارت بر ثبت نام نامزدهای انتخابی معرفی شده انتظار می‌رود فرمانداری‌ها نهایت همکاری را با این نیروها داشته باشند. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها