Portal_background_image

استاندار مركزي: مشاركت بانوان در انتخابات حدود ۵۰ درصد است

استاندار مرکزی در نشست با خانواده مدیران دستگاه اجرایی به مناسبت بزرگداشت هفته زن گفت: مشارکت زنان در پای صندوق‌های رای ۵۰ درصد است و این بانوان هستند که خانواده را به حضور و مشارکت تشویق می‌کنند.

سید«علی آقازاده» افزود: زنان ایران اسلامی به برکت انقلاب جایگاه رفیعی دارند که این امر در هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست.

استاندار مرکزی عنوان کرد: انقلاب اسلامی جایگاه ارزشمند زن را زنده کرد و امروز زنان در کمال آزادی برای نشاط خانواده و تربیت فرزندان می‌کوشند.
وی اظهار داشت: حضرت زهرا (س) الگوی بزرگ زنان جهان است و انقلاب اسلامی با تاسی از مکتب ائمه جایگاه زن را افزایش داد و ارزش زنان را بیشتر نمایان کرد.
استاندار مرکزی گفت: زنان در جمهوری اسلامی نقش خود را بارزتر و شفاف تر از گذشته آشکار کرده و موفق به کسب موقعیت‌هایی در بخش‌های مختلف شده‌اند.

آقازاده افزود: زنان موتور محرک جامعه هستند و می‌توانند از موقعیت طلایی که دارند برای تربیت فرزندان استفاده کنند.

استاندار مرکزی گفت: ۹۹ درصد مسوولیتی که به زنان واگذار می‌شود به نحو بایسته آن را با کمترین مشکل، جنجال، دردسر و انحراف عملیاتی می‌کنند.

آقازاده افزود: ۲۲ درصد پست‌های مدیریتی استان مرکزی در اختیار بانوان قرار دارد و با میانگین کشوری که ۳۰ درصد است، فاصله‌ای کمی باقی مانده است.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد شمار کارکنان دولت را زنان برعهده دارند و باید به همین نسبت شمار مدیران زن با وجود برخی موانع افزایش پیدا کند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: برای واگذاری پست‌های مدیریتی به زنان مقاومت‌هایی مانند اختلاف سلایق، کمبود نیرو و غیره وجود دارد.وی عنوان کرد: مشارکت زنان استان مرکزی در بازار کسب و کار کمرنگ و حدود ۱۵ درصد است و باید این مهم با تلاش بانوان فعال در عرصه‌های اقتصادی بیشتر توسعه یابد.

آقازاده افزود: شهروندان استان مرکزی در روز دوم اسفندماه پای صندوق های رای با انتخاب نمایندگان شایسته، مشارکت خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی اظهار داشت: باید نمایندگانی انتخاب شوند که برای شرایط این روزهای کشور مناسب و کارآمد باشند.

در ادامه این نشست از همسران مدیران دستگاه های اجرایی استان مرکزی تقدیر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها