Portal_background_image

با حضور استاندار در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي مسائل و مشكلات مجموعه گردشگري ايرانيان بررسي شد

با حضور زمانی قمی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، مسائل و مشکلات مجتمع رفاهی و گردشگری توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان زرندیه مورد بررسی قرار گرفت.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری امسال بعنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ، تکلیف مسئولین را تلاش در جهت رشد اقتصادی و  ایجاد تحول در اقتصاد تعیین نموده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری جدید زمینه ساز اشتغال و رونق اقتصادی است، بیان کرد: دولت با تمام توان از كارآفرينان و سرمايه گذاران بخش هاي مختلف حمايت مي كند ولی در مقابل سرمایه گذاران نیز باید برنامه ریزی داشته باشند و به وظایف و تکالیف قانونی خود عمل کنند.

استاندار مركزي افزود: دولت دايره حمايتي خود را براي سرمايه گذاران با ضوابط خاص دارد و اگر سرمايه گذاري در حين كار مشكل آفرين شد و كم كاري كرد، برخورد و خلع ید صورت مي گيرد.

زمانی قمی با اشاره به اجرای پروژه سرزمین ایرانیان در شهرستان زرندیه، اظهار کرد: هدف ما کمک به اجرای این پروژه است و سرمایه گذاران هم باید در این راه اهتمام بیشتری داشته باشند زیرا با این رویه اتمام پروژه ایرانیان سالها به طول خواهد انجامید .

وی افزود: این پروژه پیشرفت مطلوبی ندارد لذا کمیته ای با مسئولیت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با عضویت مدیران کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی و فرماندار شهرستان زرندیه تشکیل تا ظرف مدت دو هفته موانع و مشکلات را شناسایی  نمایند.

زماني قمي، با بيان اينكه كارگروه ساماندهي سرمايه گذاري خارجي با همكاري وزارت كشور و امور خارجه در كشور تشكيل شده، گفت: استان هاي اصفهان، مركزي، قزوين، چهار محال بختياري و يزد در يك گروه براي سرمايه گذاري خارجي قرار گرفته اند كه  جمع آوري و معرفي طرح ها در شش ماه نخست با مدیریت استان مرکزی صورت می گیرد.       

وي با اشاره به اینکه هر استان باید بیست فرصت سرمایه گذاری را به این کارگروه معرفی کند، ادامه داد: مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان پروژه سرزمین ایرانیان را مورد بررسی قرار داده تا  برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی در اولویت قرار گیرد و  به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری به کارگروه ساماندهی سرمایه گذاری خارجی معرفی شود.

استاندار مرکزی افزود: موانع و مشکلات پس از شناسایی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور نماینده شرکت ایرانیان مورد بررسی قرار گرفته و مصوبات نشست  به  ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام خواهد شد.

وی افزود: سرمایه گذار پروژه سرزمین ایرانیان مذاکراتی برای اجرای طرح هایی که امکان مشارکت در آنها وجود دارد، انجام دهد ، ما نیز در جهت حل مشکلات آنها بصورت راستی آزمائی و مرحله به مرحله کمک خواهیم کرد.

زمانی قمی تاکید بر پیگیری سرمایه گذاران برای تسریع در اجرای پروژه ایرانیان، گفت: در صورتی که اراده ای برای انجام کار در سرمایه گذاران این پروژه مشاهده نشود، در این راستا تصمیماتی را اتخاذ خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی با رهنمود رهبر انقلاب اسلامی دارای فرمانده است و در چنین شکلی اداره می‌شود تا شاهد تحول در این بخش باشیم بنابراین می‌بایست نقایص احتمالی که در حین انجام کار مشخص می شود رفع شده و مدیران با هوشمندی وارد عمل شوند.

 استاندار مرکزی گفت: پروژه‌های بزرگی که در حوزه اقتصاد و عمران وجود دارد شهرستان به شهرستان با امکانات سال جاری مورد بررسی قرار گرفته و فهرستی از آنها تهیه شود.

 زمانی قمی ضمن تاکید بر در اولویت قرار دادن پروژه‌های زودبازده در برنامه دستگاه‌ها گفت: اولویت استان در ستاد اقتصاد مقاومتی پروژه‌های اقتصادی زودبازده است.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان موظف است اجرای مصوبات این ستاد را بررسی کند .

وی افزود: درصورتیکه مصوبات ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان اجرایی نشد باید دلایل آن مشخص شده تا به ستاد اقتصاد مقاومتی انعکاس یابد.

 گفتنی است اصلاح قراردادها بر اساس قانون، ایجاد بستر مناسبت برای جذب سرمایه گذار، رفع مشکل مالکیت زمین از جمله درخواستهای شرکت توسعه سیاحان ایران زمین در این نشست بود.

یادآور می گردد معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در این نشست سخنانی را مطرح نمود.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها