Portal_background_image

با حضور استاندار در ستاد اقتصاد مقاومتي مسائل و مشكلات شركت واگن پارس بررسي شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در دهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در محل شرکت واگن پارس برگزار شد، گفت: کارگروه صنایع بزرگ و مادر کشور موظف است بررسی مسائل مبتلا به شرکت واگن پارس را در دستور کار قرار دهد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: موضوع شرکت واگن پارس اراک باید بطور ویژه در کارگروه  صنایع بزرگ و مادر کشور طرح شود و از مدیر عامل این شرکت نیز برای حضور در این کارگروه دعوت بعمل آید.

وی با تاکید بر اینکه میزان بدهی دولت به واگن پارس ناشی از قرار داد کوبا  باید توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی قطعی شود و این امر در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تصویب گردد، گفت:نظر قاطع ستاد اقتصاد مقاومتی استان و مدیریت استان مرکزی بر تهاتر این بدهی  با اولویت رهایی از تامین اجتماعی و امور مالیاتی  است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: از آنجائیکه عمده مشکلات شرکت واگن پارس مربوط به بدهی بانک ، فشارهایی که دستگاههای خدمات رسان به این شرکت وارد می کنند و نداشتن بازار فروش می باشد، دولت باید به وزیران راه و شهرسازی و وزارت کشور ابلاغ و آنها را موظف کند تا سهم این شرکت از خرید دو هزار واگن مترو با فاینانس چین و پنج هزار دستگاه واگن باری با فاینانس کشور روسیه را مشخص کنند.

زمانی قمی با تاکید بر اینکه دولت هر چه در توان داشت برای راه اندازی واگن پارس تلاش کرد، ادامه داد: در راستای حل مشکلات شرکت واگن پارس در دیدارهایی که با وزیر دفاع و رئیس سازمان امور مالیاتی کشورانجام شد،بخشی از بدهی مالیاتی این شرکت از وزارتخانه اخذ و به حساب امور مالیاتی واریز شد.

وی افزود: در اواخر سال  گذشته با رایزنی های صورت گرفته از طریق معاون اول رئیس جمهور و سازمان مدیریت وبرنامه ریزی مبلغ 10 میلیارد تومان از خسارتی که شرکت واگن پارس در اثر لغو قرارداد کوبا متحمل شده بود به حساب این شرکت واریز شد.

استاندار مرکزی ابراز امیدواری کرد که این حمایتها منجر به راه اندازی واگن پارس شود و گفت: در بازدید امروز من از این شرکت با توجه به اینکه در جریان کامل مسائل آن قرار دارم، بنظر رسید که واگن پارس تا چند ماه آینده با برنامه ریزی های مدیریت این شرکت راه اندازی و وضعیت بهتری را خواهد داشت.

زمانی قمی با بیان اینکه مشکل اساسی شرکت واگن پارس در اثر لغو دستوری قرار داد کوبا آغاز شد، ابراز کرد: اگر این شرکت 106 میلیارد تومان به بانکها بدهی دارد، لغو قرارداد کوبا 66 میلیارد تومان به این شرکت خسارت وارد کرد که با احتساب سود آن به مبلغ بدهی واگن پارس به بانکها می رسیم.

وی افزود: اگر این قراداد لغو نمی شد امروز واگن پارس با شرایط پیش رو و بدهی به بانکها مواجه نبود.

استاندار مرکزی اقتصاد را بعنوان زنجیره پیوسته عنوان کرد و گفت: امروز وقتی یک شرکت بهره بردار نتواند خرید داشته باشد شرکتی مانند واگن پارس نیز نمی تواند تولید کند و در واقع فعالیت آنها به هم پیوسته و زنجیر وار می باشد.

زمانی قمی گفت: مسائل و مشکلات شرکت واگن پارس که در این جلسه مطرح شد خود بیانگر این موضوع است که در سالهای گذشته چه بر سر اقتصاد کشور آورده شده است.

وی عنوان کرد: حل مشکلات معیشت مردم و همچنین تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، نیازمند پیگیری و تسهیل امور از سوی مدیران دستگاههای اجرایی استان است.

 استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه با تمام توان حامی واگن پارس هستم، گفت: امیدوارم با گرفتن مصوبه ای خاص بتوانیم شرکت واگن پارس را از مشکلات مبتلابه رهایی بخشید.

گفتنی است در این نشست مدیر عامل شرکت واگن پارس نیز مطالبی را عنوان کرد.

 

 

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها