Portal_background_image

در سلسله نشست هاي ستاد اقتصاد مقاومتي بررسي شد: مسائل و مشكلات سه واحد صنعتي ديگر

زمانی قمی در سلسله نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی استان پیرامون بازدید از سه واحد صنعتی در شهرستانهای شازند و اراک ضمن بررسی مسائل و مشکلات این واحدها، رویکرد مدیریت ارشد استان را حمایت و صیانت از کلیه واحدهای تولیدی عنوان کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی  اظهار کرد: رویکرد مدیریت ارشد استان فقط رسیدگی به مسائل واحدهای تولیدی دارای مشکل نیست بلکه حمایت و صیانت از کلیه صنایع و واحد های تولیدی استان در راستای جلوگیری از ایجاد بحران در این واحد ها را نیز در دستور کار دارد.

استاندار مرکزی در بازدید از شرکت رنگ روناس این شرکت را از واحدهای موفق استان دانست و اظهار کرد: توفیق اقتصادی و کیفیت بخشی تولید امری تصادفی نیست و پشت هر صنعت موفقی مدیریت استراتژیک، تفکر ناب و ظرفیت گذاری بر ظرفیت های انسانی و محیطی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه شرکت روناس با مدیریت خوب مجموعه توانسته بعنوان یک صنعت فعال مطرح باشد، بیان کرد:  فعال بودن این شرکت علی رغم وجود سیاستهای غیر منطقی دولت گذشته در حوزه اقتصاد، قابل تقدیر است.

استاندار مرکزی بیان کرد: زیرساختهای خدماتی مورد نیاز شرکت روناس از جمله مشکل انتقال گاز به این شرکت باید مورد بررسی قرار گرفته و با اتخاذ راه حل مناسب برطرف شود.

استاندار مرکزی در ادامه با بازدید از شرکت پتروتک اظهار کرد: این شرکت جزء هفت صنعت مدرن دنیا می باشد و در حال حاضر محصولات این شرکت وارداتی است که با بهره برداری این شرکت از 50 میلیون دلار واردات جلوگیری می شود .

وی افزود: این شرکت دارای 98 درصد پیشرفت فیزیکی است که تنها اخذ مجوز پروانه بهره برداری این شرکت در حال پیگیری و به نتیجه رسیدن است که امید است در سفر ریاست محترم جمهوری این شرکت به بهره برداری برسد.

استاندار مرکزی گفت: بهره برداری از این شرکت نگاه جدی به صادرات را افزایش می دهد و از واردات جلوگیری خواهد کرد.

زمانی قمی با اشاره به تشکیل کارگروه ملی ستاد تسهیل کشور و بررسی مسائل و مشکلات صنایع مادر استان در این کارگروه، اظهار کرد: در چند ماه گذشته با حضور در صنایع بزرگ و مادر استان و طرح مسائل و مشکلات این واحد ها در ستاد اقتصاد مقاومتی استان توانستیم بخشی از مشکلات این صنایع را بر طرف کنیم و بخش دیگری از مسائل و مشکلات که در حد توان و امکانات استان نبود احصا شد و در کارگروه ملی ستاد تسهیل کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار گرفت و در راستای رفع آنها و  حمایت و رونق صنایع استان مصوباتی مهم به تصویب رسید.

وی ادامه داد: صنایع مادر هم صادر کننده و هم موتور محرکه هستند و بعنوان جلو برنده صنایع زیر دستی عمل می کنند و رونق صنایع بزرگ و مادر به رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط می انجامد.

استاندار مرکزی از شرکت برفره نیز بازدید کرد و مسائل و مشکلات این صنعت از جمله مشکل سرمایه در گردش، تامین اجتماعی و امور مالیاتی را مورد بررسی قرار داد .

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها