Portal_background_image

استاندار مركزي: مسئولان حراست انسجام بخشي و ديد يكسان به آحاد جامعه را سرلوحه كار خود قرار دهند

زمانی قمی استاندار مرکزی در گردهمائی مشترک فرمانداران، شهرداران و مسئولین حراستهای تابعه استان که با حضور شوشتری مشاور وزیر و مدیر کل حراست وزارت کشور برگزار شد، گفت: مسئولان حراست انسجام بخشی و دید یکسان به آحاد جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: ما به عنوان مسئولین حاکمیتی و مسئولین حراستها به عنوان همکارانی که برای هدف اصلی جمهوری اسلامی یعنی فضیلت محور شدن جامعه و دورشدن رذائل از جامعه تلاش می کنند، باید به این موضوع عنایت داشته باشیم که وقتی با مردم روبرو هستیم تصمیم بگیریم تا مردم را دسته بندی نکنیم  زیرا این امر جفای به انقلاب، کشور و مردم است  و ما را در یک مسیر غیر منطقی وارد می کند.

وی افزود: وقتی تصمیم بگیریم که برای یک گروه و یا جریان خاصی کار کنیم اقداماتمان در یک مسیر قرار می گیرد و از بخش های دیگر غافل می شویم.

استاندار مرکزی با اشاره به دیدگاه امام خمینی (ره) درخصوص نقش مردم در جامعه، اظهار کرد: امام راحل معتقد بودند که نقش مردم زینتی نیست و نباید مردم را در جامعه دسته یا گروه بندی کرد بلکه باید همه مردم را یکسان دید و برای کل جامعه برنامه ریزی کرد.

وی بیان کرد: امام راحل بر نقش مردم و رفاقت تفکیک ناپذیر مقبولیت مردم و مشروعیت دینی تاکید داشتند و از دیدگاه ایشان بین مشروعیت جمهوری اسلامی و مقبولیت مردم تعارضی وجود نداشت .

استاندار مرکزی تصریح کرد: دیدگاهی که انقلاب اسلامی و رهبری عظیم الشان امروز از آن پیروی می کنند همان دیدگاه امام راحل است.

استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو اظهار کرد: امید است با بهره گیری از تمام ظرفیتها، انتخاباتی پرشور، قانونی و قانونمند  را برگزار نمائیم.

وی تصریح کرد: امام راحل معتقد بودند که مردم در انتخابات آزادند و احتیاج به قیم ندارند و هیچ فرد، گروه و دسته ای حق تحمیل فرد یا افرادی را به مردم ندارند.

زمانی قمی با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر هدف از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی را ترویج فضیلت، نفی رذیلت و ایجاد جامعه ای مبتنی بر اعتقادات دینی و ارائه الگویی کارا و توانمند که کار ویژه آن رفاقت با دین و رفاقت با مردم و اداره جامعه با موازین دینی است، برشمرد.

استاندار مرکزی رضایتمندی مردم را ضامن بقای جمهوری اسلامی عنوان و تاکید کرد: مدیران باید تمام سعی و اهتمام خود را در ایجاد رضایتمندی مردم به خصوص ارتقاء وضعیت معیشت و اقتصاد مردم بکار گیرند.

مشاور وزیر و مدیر کل حراست وزارت کشور نیز در سخنانی نیروی انسانی سازمانها و ادارات را سرمایه بی بدیل یک کشور عنوان کرد و گفت: با وجود رشد فناوری و ماشینی شدن امور، باز هم نیروی انسانی صحنه گردان میدان فعالیت و تلاش است و حراستها باید با اقدامات پیشگیرانه، در حفظ و مراقبت از نیروی انسانی تلاش نمایند.
محمد ابراهیم شوشتری با بیان اینکه مهمترین خصایص و وظایف مدیران حراست، آگاه بودن و مطلع بودن آنها است، افزود: در این راستا مسئولان حراست ابتدا باید الگو باشند و در این مسیر بسترهای لازم برای الگوگیری افراد را فراهم نمایند.
وی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه دولت اجرای قانون و عدم استفاده از امکانات دولتی در تبلیغات انتخابات است و حراست دستگاه ها باید در این زمینه نظارت جدی و ویژه داشته باشند.
شوشتری با بیان اینکه مردم پشتوانه اصلی انقلاب هستند از مسئولین خواست با رعایت اصل بی طرفی در انتخابات، زمینه اعتماد مردم به مسئولان در راستای حضور حداکثری در انتخابات را فراهم نمایند.
 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها