Portal_background_image

با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت؛ مزرعه خورشيدي فتوولتائيك اراك به بهره برداري رسيد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نخستین مزرعه خورشیدی فتوولتائیک در اراک به بهره برداری رسید.

این مزرعه خورشیدی به ظرفیت 100 کیلووات است که کار طراحی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازی آن در مدت 6 ماه توسط واحد گام اراک انجام شده است.

تولید سالانه این مزرعه خورشیدی 180 مگاوات ساعت پیش بینی شده است و پنج میلیارد ریال اعتبار برای این طرح توسط شرکت گام صورت گرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بهره برداری از نخستین مزرعه خورشیدی فتوولتائیک اراک در جمع خبرنگاران گفت: دولت به منظور تشویق سرمایه گذاران به فعالیت در زمینه انرژی های تجدید پذیر برق را با قیمت مناسب از فعالان این عرصه خریداری می کند و با قیمت کمتر در اختیار مردم قرار می دهد.

محمد رضا نعمت زاده افزود: پرداخت یارانه یکی از چالش های موجود در این بخش است و باید منابع عمومی و خزانه دولت تامین شود.

وی تصریح کرد: امید است با کاهش قیمت تمام شده در این بخش و افزایش یارانه ها مشوقی برای سرمایه گذاران ایجاد شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: امروز فعالیت نخستین مزرعه خورشیدی فتوولتائیک با ظرفیت 100کیلووات در اراک به صورت آزمایشی آغاز شده و شرکت فعال در این زمینه که در حال حاضر تولید کننده خطوط برق است، ایجاد نیروگاه پنج تا 10 مگاواتی را در دستور کار خود دارد .

نعمت زاده اظهار کرد: اگر خواستار پیشرفت در زمینه استفاده از انرژی های تجدید پذیر هستیم باید زمینه سرمایه گذاری در این بخش فراهم شود.

گفتنی است مزرعه خورشیدی فتوولتائیک با ظرفیت 100 کیلووات سالانه 180 مگاوات ساعت تولید خواهد داشت و برای این طرح پنج میلیارد ریال اعتبار توسط شرکت گام هزینه شده است.

شرکت گام در شهرک صنعتی حاجی آباد اراک واقع شده و در این شرکت که طراح تولید کننده سازه‌های فولادی برج‌های انتقال نیرو و مخابراتی و مجری طرح های کلید تحویل انتقال و فوق توزیع برق فشار قوی و گالوانیزاسیون سازه های فولادی، 330 نفر اشتغال دارند.

یاد آور می گردد بهره برداری از طرح توسعه 2 واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان ساوه، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدای اراک، بازدید از شرکت ایرالکو و نمایشگاه فرش دستباف در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اراک، حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و حضور در صدا و سیمای استان، از دیگر برنامه های محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یکروزه خود به استان مرکزی است. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها