Portal_background_image

باحضور استاندار؛ مركز پايش و پيش بيني هشدار سريع و مديريت بحران هواشناسي استان بهره برداري شد

آقازاده استاندار مرکزی در چهارمین روز از هفته دولت در آیین بهره برداری مرکز پایش و پیش بینی هشدار سریع و مدیریت بحران مخاطرات جوی هواشناسی استان در اراک، گفت: صادرات غیر نفتی این استان در پنج ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش یافت.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: رشد صادرات غیر نفتی در این استان نشان از فعال بودن بدنه اقتصادی، تولیدی و سرمایه گذاری است. 

وی از بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 105 طرح عمرانی در شهرستان اراک خبر داد و افزود: بهره برداری از این طرح ها با اعتباری بالغ بر 185 میلیارد تومان آغاز و با بهره برداری از آنها برای 554 نفر به صورت مستقیم شغل پایدار ایجاد شده است.

استاندار مرکزی گفت: با وجود برخی مشکلات اقتصادی، بهره برداری از طرح های هفته دولت در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. 

آقازاده یاد آور شد: 12ایستگاه هواشناسی سیستماتیک در استان مرکزی وجود دارد که برای دستیابی به شاخص جهانی و ارائه اطلاعات دقیق به شهروندان، این ایستگاه ها باید به 30 دستگاه افزایش یابد.

وی ادامه داد: پیش بینی دقیق هواشناسی نیازمند تجهیزات بروز در این حوزه است که برای تامین این حوزه، تفاهم نامه ای بین استانداری و سازمان هواشناسی کشور منعقد شده است.

مدیر کل هواشناسی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مرکز پایش پیش بینی و هشدار سری و مدیریت بحرانی مخاطرات جوی استان با پنج سامانه و اعتباری بالغ بر2 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

مرتضی ذوالفقاری ادامه داد: یک میلیارد و 800 میلیون ریال این اعتبارات، از محل منابع استانی برای تامین سخت افزار و700 میلیون ریال نیز از محل اعتبارات ملی برای تهیه نرم افزار این سامانه ها تامین شده است.

وی افزود: این مرکز شامل سامانه دریافت تصاویر ماهواره به شکل خودکار هر ۱۵ دقیقه ، سامانه پایش بر خط ایستگاه های خودکار و جاده ای ، سامانه نرم افزاری بخش گزارش وضعیت جوی توسط صدا وسیما ، سامانه دسترسی به مرکز سویچ سازمان به صورت بر خط و دسترسی به سامانه پایش وضعیت گردنه ای استان به صورت برخط است .

وی ادامه داد: چهار ایستگاه برخط شامل 2 ایستگاه جاده ای و 2 ایستگاه در شهرستان های ساوه و زرندیه وجود دارد که هشت ایستگاه دیگر باید برخط شود تا تعداد این ایستگاه ها به مرز 12 برسد


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها