Portal_background_image

استاندار در آيين بهره برداري از اكسيژن 18 از توليدات سايت هسته اي خنداب: مركز هسته اي خنداب يك فرصت علمي و اجتماعي براي استان است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از اکسیژن 18 از تولیدات سایت هسته ای خنداب که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور برگزار شد، گفت: وجود مرکز هسته ای خنداب یک فرصت علمی و اجتماعی برای استان مرکزی است و باید از این فرصت استفاده کرد.

 آقازاده  آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: مدیریت استان مرکزی با تمام توان پشتیبان مجموعه هسته ای خنداب است و مذاکراتی نیز با سازمان انرژی هسته ای در خصوص پشتیبانی های این مجموعه انجام شده است.

صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور نیز گفت: امید است از این پس بعد از عبور از این گردنه های سخت بعد از این 40 سال بتوانیم وارد فضای آرامش بخشی بشویم که بتوانیم با سرعت بیشتری شاهد پیشرفت کشور در ابعاد مختلف باشیم.

وی افزود: تا به امروز ایران در این 40 سال دستاوردهای فراوانی در ابعاد مختلف بخصوص در حوزه زیرساخت ها داشته است، برای مثال بیش از 370 هزار کیلومتر شبکه گاز در این 40 سال کشیده شده و نیروگاه های نصب شده کشور در حال حاضر قریب به 80 هزار مگاوات است، اینها دستاوردهای بزرگی است که ممکن است دیده نشود، اما ما از مواهب آنها استفاده می کنیم.

وی یکی از دستاوردهای حاصل شده در این 40 سال را فناوری هسته ای عنوان کرد و افزود: خوشبختانه ایران توانسته تمامی آستانه های این فناوری را چه در اکتشاف و استخراج، چه در تحقیق و توسعه و چه در طراحی راکتورهای تحقیقاتی بدست بیاورد و در واقع در همه ابعاد این موفقیت ها حاصل شده است.

گفتنی است معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی در جریان سفر خود به استان مرکزی ضمن شرکت در آیین بهره برداری از بیمارستان مهر خنداب، از سایت هسته ای این منطقه نیز بازدید کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها