Portal_background_image

رئيس مركز توسعه دولت الكترونيك وزارت كشور: مركزي پشتيبان خدمات دولت الكترونيك وزارت كشور شد

شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور در کارگروه توسعه مدیریت استانداری مرکزی که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: استان مرکزی به عنوان پشتیبان وزارت کشور در ارایه خدمات دولت الکترونیک انتخاب شد.

شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور اظهار کرد: مجموعه امکانات زیرساخت داده های استان مرکزی می تواند، پشتیبان سایت وزارت کشور در ارایه خدمات دولت الکترونیک باشد.

وی اظهار داشت: براساس دستور وزیر کشور باید تا پایان سال جاری، بیشتر خدمات به شکل الکترونیک ارایه شود به همین منظور نیاز به زیرساخت هایی بود تا مرکز داده های کشور تقویت شود.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور گفت: در این راستا بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، استان مرکزی شرایط لازم برای این مهم را دارد.

شجاعان افزود: سامانه یکپارچه اتوماسیون اداری یکی دیگری از خدمات دولت الکترونیک است که استان مرکزی یکی از سه استان انتخاب شده برای اجرا این سامانه شناخته شده است.

وی اضافه کرد: طرح های فناوری اطلاعات در سطح ملی مورد توجه وزارت کشور است و از جمله این طرح ها می توان به ارتباط با مردم از طریق سامانه الکترونیکی اشاره کرد.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور گفت: وزارت کشور ماموریت های مختلفی را برعهده دارد که بدون فناوری اطلاعات ماموریت های این وزارتخانه بی نتیجه است.

شجاعان افزود: فعالیت وزارت کشور در حوزه سیاسی حساس و گسترده است بنابراین این وزارتخانه می تواند با استفاده از توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات، مشارکت اجتماعی را افزایش دهد.

وی اظهارداشت: توسعه فضای سایبری در دولت الکترونیک مورد نظر وزیر کشور است تا ماموریت ها به درستی اجرا شود.

شجاعان گفت: حکمرانی خوب در دنیای امروز در کنار حاکمیت الکترونیک مطرح است و بیشتر مشکلات با استفاده از قابلیت فناوری و دولت الکترونیک قابل حل است.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور افزود: کاهش فساد و هزینه ها، شفافیت، تسریع امور و رضایتمندی مردم از نقاط قوت بهره گیری از خدمات دولت الکترونیک است.

وی تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات به سمت تثبیت دولت هوشمند حرکت کرد.

شجاعان افزود: در مجموعه وزارت کشور 123 خدمت در سطح استاندارها احصا شده است که باید این خدمات از طریق الکترونیکی به مردم ارایه شود.

شجاعان اظهار داشت: 80 درصد تجارت در حوزه فناوری اطلاعات در تهران انجام می شود و تنها 20 درصد در استان و شهرستان ها قرار دارد باید این شیوه با حمایت و تشویق ها تغییر کند.

گفتنی است در این آیین سامانه ارتباط مستیقم تصویری با شهرستان های استان مرکزی راه اندازی شد.

آخرین وضعیت مراکز داده های استانداری و سازمان فناوری اطلاعات ایران در اداره کل پست استان مرکزی بررسی شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها